22–23 вересня 2016 р. в м. Києві в Великому конференц-залі НАН України відбулася чергова 12 Міжнародна науково-практична конференція „Вугільна теплоенергетика: шляхи реконструкції та розвитку”.
Понад 100 учасників з України, Польщі, Литви, Південно-Африканської Республіки та Російської Федерації, які представляли 35 науково-дослідних інститутів, проектно-конструкторських та налагоджувальних організацій, енергогенеруючих компаній, фірм, що виготовляють сучасне енергетичне обладнання, викладачі та аспіранти вищих навчальних закладів, розповіли про свій досвід в галузі енергетики, а також поділилися своїми ідеями щодо оновлення теплової енергетики України.
Організаторами конференції була Національна академія наук України, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Інститут вугільних енерготехнологій (ІВЕ) НАН України (відповідальний організатор конференції), Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків України, Громадська рада при Міненерговугілля України, Національний університет „Львівська політехніка” та Уральський енергетичний інститут Урaльського федерального університету (Росія).
Протягом двох робочих днів було заслухано і обговорено понад 50 доповідей, присвячених прикладним та фундаментальним дослідженням проблем теплової енергетики України. Розглянуто напрями модернізації та реконструкції існуючих ТЕС і ТЕЦ, а також шляхи зниження негативного впливу енергетики на довкілля та поступового досягнення вимог екологічних Директив ЄС.
|
Учасники конференції ознайомились з досвідом компаній – світових лідерів виробництва основного енергетичного обладнання, систем підготовки палива та автоматичних систем управління теплоенергетичними процесами. Значний інтерес викликали закордонний досвід генерації електричної та теплової енергії та розробки українських вчених щодо впровадження спільного спалювання енергетичного вугілля з твердим паливом, отриманим з побутових відходів. Значну увагу доповідачі приділили застосуванню сучасних технологій попередньої термічної обробки вугілля для факельного спалювання, енерготехнологічного використання твердого палива, вирішенню інших актуальних питань на науковому та технологічному рівнях.
Було відзначено важливість таких зустрічей між науковцями та енергетиками-практиками, дружню, доброзичливу атмосферу конференції, яка сприяє налагодженню подальшої продуктивної співпраці.