 На фото: Д-р Ганна Гринів, Єгор Дубинський (керівник мережі НКП України (НАН України) та відвідувачі семінару |
27 жовтня 2016 року у конференц-залі готелю «Україна» відбулися заходи в межах Інформаційного дня «Дії Марії Склодовської-Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри», організовані Національним контактним пунктом Рамкової програми Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за напрямом «Програма дій Марії Склодовської-Кюрі» (НАН України).
 На фото: Д-р Єгор Доманов, відвідувачі семінару |
«Програма дій Марії Склодовської-Кюрі» (Marie Sklodowska-Curie Actions – MSCA) є невід’ємною частиною Рамкової програми ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». У свою чергу «Горизонт 2020» є одним з найважливіших елементів інноваційного союзу – флагманської ініціативи «Європа 2020», спрямованої на підвищення глобальної конкурентоспроможності ЄС.
 На фото: Каріна Шахбазян (керівник НКП "Програма дій Марії Склодовської-Кюрі") та Олена Коваль (крівник НКП з фінансових та юридичних питань) |
Метою заходу є заохочення вітчизняних науковців до участі в програмі «Горизонт 2020», а також до збільшення кількості успішних проектів. Захід відкрив виступ Єгора Дубинського – координатора Національних контактних пунктів (NCP) програми «Горизонт 2020», радника віце-президента НАН України.
Представник Генерального Директорату Європейської Комісії з освіти та культури Наталі Паскер (Nathalie Pasquier) представила загальні можливості для співпраці науковців і студентів, а також університетів і науково-дослідних інститутів України з партнерами в ЄС з використанням можливостей «Програма дій Марії Склодовської-Кюрі». Своїм досвідом поділилися успішні здобувачі за програмою IF (Individual Fellow) доктор Ганна Гриньова і за програмою RISE (Research and Innovation Staff Exchange) – професор Ігор Комаров. Доповідачі, зокрема, зазначили: «Будьте максимально конкретні, виконуйте всі вимоги щодо заповнення подання, скористайтесь допомогою NCP – і ви зможете отримати фінансування для своїх наукових досліджень». Також експерт MSCA Єгор Доманов (Yegor Domanov) ознайомив присутніх з правилами оформлення проектів і схемами їх оцінки.
 На фото: відвідувачі семінару |
Про можливості співпраці вітчизняних учених і організацій з європейськими структурами розповіли представники: порталу Euraxess – Каріна Ферінжер (Karin Fehringer), Національного контактного пункту програми «Горизонт 2020» в Україні – Олена Коваль (Olena Koval) і Каріна Шахбазян (Кarina Shahbazian), програми ERASMUS+ – Іванна Атаманчук (Ivanna Atamanchuk), а також Enterprise Europe Network – Микола Ушаков (Mykola Ushakov).
 На фото: доповідає Олена Коваль |
Презентації будуть доступні згодом за посиланням:
https://msca-association.teamwork.fr/en/programme Під час закриття заходу начальник відділу міжнародних освітніх проектів Департаменту міжнародної співпраці і європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Любов Щітка наголосила на важливості подібних заходів для розвитку української науки, міжнародної співпраці та заохочення молоді до роботи в науковій галузі.