25 жовтня 2016 року у Київському університеті права НАН України відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі».
Співорганізатором конференції виступила Всесвітня організація інтелектуальної власності. У роботі взяли участь провідні науковці, аспіранти, студенти вітчизняних й іноземних наукових установ та вищих навчальних закладів, зокрема Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія), Національного авіаційного університету, Київського економічного університету імені Вадима Гетьмана, Університету державної фіскальної служби України, Запорізького національного університету.
|
Почесними гостями на конференції були: керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Швейцарія) Шевченко Олександр; директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України Шевцов Андрій; головний спеціаліст відділу з питань європейської інтеграції та судочинства Департаменту з правових та міжнародних справ Національного центру інтелектуальної власності «Сакпатенті» (Грузія) Секніашвілі Елене; директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України Федоренко Владислав; помічник президента Національної академії наук України Демченко Сергій; директор центру інтелектуальної власності та передачі технологій НАН України Капіца Юрій; перший заступник Голови Союзу юристів України, член Правління і Ради Європейського Інституту Омбудсмана Карпачова Ніна; Президент Міжнародного інвестиційного центру «Генезис» Мохамад Рокай; письменник, науковець, доцент кафедри готельно-ресторанного бізнесу Київського національного торгово-економічного університету Роглєв Христо.
|
Із вступним словом на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, Заслужений юрист України професор Ю. Л. Бошицький, в якому, зокрема, відзначив, що проведення конференції спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності у Київському університеті права НАН України передбачає консолідацію зусиль вчених та практиків України та світу з розробки стратегії інтелектуальної власності взагалі та тактики здійснення політики у цій сфері в окремих країнах. Україна прагне європейської інтеграції і пристала на концепцію адаптації її законодавства до вимог законодавства країн ЄС, є активною учасницею заходів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з надання належної правової охорони та захисту прав на результати інтелектуальної діяльності і активно співпрацює з міжнародною спільнотою для реалізації завдань, які стоять перед співтовариством у цій сфері. Не закрита дорога для індивідуальної співпраці науковців в межах міжнародних програм та грантів.
На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від генерального директора ВОІВ (Женева, Швейцарія) Френсіса Гарі; президента НАН України Бориса Євгеновича Патона; Міністра освіти і науки України Гриневич Лілії Михайлівни; голови Союзу юристів України Піскуна Святослава Михайловича.
До учасників конференції із промовою також звернувся Олександр Шевченко, керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія), в якій акцентував увагу на діяльності ВОІВ з метою розвитку інновацій та розробки політики у сфері інтелектуальної власності.
У своїх наукових доповідях учасники конференції обмінювались думками щодо нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівні; окремих аспектів вдосконалення регулювання відносин інтелектуальної власності; проблем інтелектуальної власності як інструменту розвитку економіки та шляхам їх вирішення; сучасних тенденції розвитку права інтелектуальної власності; особистих немайнових прав інтелектуальної власності в системі немайнових прав людини та інш.
Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» стала основою для обміну оригінальними думками із зазначеної проблематики. З доповідями виступили, зокрема завідувач кафедри цивільного та трудового права Київського університету права НАН України Шишка Р. Б. – «Правова природа рукописів дисертацій»; доктор технічних наук, професор Інституту інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія» Цибульов П. М. – «Досвід організації школи інноваційних стартапів»; професор кафедри цивільного права та процесу Університету Державної фіскальної служби України Новицький А. М. – «Значення міжнародної співпраці у сфері охорони інтелектуальної власності для України»; старший викладач кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України Загрішева Н. В. – «Щодо предмету господарського договору трансферу технології»; кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри цивільного права Запорізького національного університету Луц Д. М. – «Реставрація прав на сорти тварин» тощо.
За інформацією: Прес-служби КУП НАН України