З нагоди відзначення ювілейної дати 21 жовтня 2016 року делегація викладачів та студентів КУП НАН України на чолі з ректором Юрієм Бошицьким взяла участь у засіданні круглого столу «Угорська революція 1956 року як прояв системної кризи і початок краху прорадянських тоталітарних режимів».
Дискусія «за круглим столом» відбувалась у будівлі Посольства Угорщини в Україні за участі колишнього Міністра закордонних справ Угорщини Гейзи Єсенскі, Надзвичайного і Повноважного Посла Угорської Республіки в Україні Ерно Кешкені, завідувача відділу Інституту історії НАН України, співголови Комісії істориків України та Угорщини члена-кореспондента НАН України Степана Віднянського, а також науковців та професорів Інституту історії НАН України, Інституту всесвітньої історії НАН України, Українського інституту національної пам’яті, Дипломатичної академії України при МЗС України, Ужгородського національного університету, Будапештського університету та ін.
|
У вступній промові ректор КУП НАН України Юрій Бошицький зазначив, що пам’ятні і трагічні події осені 1956 року залишили незабутній слід не тільки в угорській, а й європейській історії ХХ століття. Вони стали відображенням складних суперечностей повоєнного світу часів розгортання холодної війни та наслідком глибокої соціально-економічної, політичної та духовної кризи в Угорській Народній Республіці. Революція поклала початок краху прорадянських тоталітарно-комуністичних режимів у Центрально-Східній Європі, який успішно завершили народно-демократичні революції кінця 1980-х років минулого століття.
Учасники дискусії дослідили причини, хронологію та наслідки Угорської революції, а також порівняли події тих трагічних днів з сучасною ситуацією в Україні.
За інформацією: Прес-служби КУП НАН України