Героями спеціального випуску програми «Futuris» телеканалу «Euronews» стали вчені Інституту космічних досліджень (ІКД) НАН України та ДКА України, які розповіли про деякі результати своєї роботи в галузі агромоніторингу.
Черговий випуск («Глобальне спостереження за океанами, землею та небом», від 14 листопада 2016 року) програми «Futuris», яка висвітлює перспективні науково-технологічні розробки, було присвячено міжнародним проектам, пов’язаним із глобальним спостереженням Землі з космосу. Учасником одного з таких проектів – проекту «SIGMA» (Stimulating Innovation for Global Monitoring of Agriculture) Сьомої рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та технологічного розвитку – є ІКД НАН України та ДКА України. Проект «SIGMA» – це глобальне партнерство експертних інститутів із сільськогосподарського моніторингу, які беруть важливу участь в роботі комітету GEO (Group on Earth Observation) та Глобальній ініціативі сільськогосподарського моніторингу (GEO-GLAM, Group on Earth Observations Global Agricultural Monitoring Initiative). Вказаний проект спрямований на розвиток інноваційних методів, що базуються на інтеграції наземних і супутникових даних, – для подальшого прогнозування впливу вирощування сільськогосподарських культур на екосистеми та природні ресурси. З українського боку проектом керує заступник директора з наукової роботи ІКД НАН України та ДКА України доктор технічних наук, професор Наталія Куссуль. До виконання проекту залучено вчених відділу космічних інформаційних технологій та систем цієї наукової установи.
У відеосюжеті телеканалу «Euronews» учені ІКД НАН України та ДКА України представили сучасні технології збору наземних даних, які використовуються інститутом для валідації супутникових продуктів, в тому числі і дослідження полів із використанням дронів, сучасної мобільної техніки та інформаційних технологій. Слід зауважити, що дослідження із застосуванням дронів виконуються науковцями установи у співробітництві з компанією
Як розповіла журналістам Н. Куссуль, для автоматичного опрацювання великої кількості геопросторових даних учені використовують інтелектуальні методи, що моделюють властивості людського мозку з розпізнавання інформації. Розпізнаванням і класифікацією типів земної поверхні, а також виокремленням основних сільськогосподарських культур, які ростуть на полях, займається спеціальна комп’ютерна система, успішно випробувана не лише в Україні, а й у багатьох країнах на різних континентах світу. За допомогою дронів і вищезгаданої системи вже зібрано й оброблено інформацію з понад 5-ти тис. полів по всій території нашої держави. Одержані та проаналізовані дані використовуються для створення єдиної мапи українських земель сільськогосподарського призначення.
За інформацією ІКД НАН України та ДКА України