
Героєм чергового випуску програми «В кабінетах» «5 каналу» став директор Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) НАН України, голова Науково-видавничої ради НАН України, президент Української астрономічної асоціації академік Ярослав Степанович Яцків.
Учений, зокрема, розповів журналістам про свій професійний шлях (від астронома-спостерігача до директора обсерваторії), а також про свою діяльність як заступника керівника місії «VEGA-GIOTTO» (з дослідження комети Галлея) в 1986 році та зустріч із Папою Римським Іваном Павлом ІІ по закінченні цієї місії, про Премію Європейського Союзу імені Рене Декарта, яку як член міжнародної дослідницької групи він отримав 2003 року за розроблення теорії нутації (тобто обертального руху) Землі, та про відзнаку «Лідер науки в Україні 2016. Web of Science», якої в грудні 2016 року було удостоєно ГАО НАН України в номінації «За грантове фінансування» (як наукову академічну установу з найбільшою кількістю публікацій, профінансованих грантами).
Відповідаючи на запитання ведучої, академік Я.С. Яцків зазначив, що, за підрахунками вчених, до 2036 року для нашої планети відсутня загроза зіткнення з астероїдами. А потому, на його думку, науковці винайдуть методи їх перехоплення або відведення з орбіти Землі.
Крім того, спеціально для журналістів «5 каналу» академік разом із колегами провів невеличку екскурсію Музеєм історії ГАО НАН України, в якому, серед іншого, зберігаються автограф американського астронавта і першої людини, яка побувала на Місяці, Ніла Армстронґа й уламок метеорита.
Більше про це, а також про спілкування з донькою засновника Національної академії наук України – гетьмана Павла Скоропадського – Оленою, книгу «Імена України в космосі», різницю між юліанським і григоріанським календарями та цікаву традицію обсерваторії – щороку в день весняного рівнодення (21 березня) урочисто посвячувати її молодих співробітників в астрономи – дізнавайтеся з відеозапису за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=oAlB6Ene4BI