Гостем вечірнього ефіру радіостанції «Громадське радіо» став директор Інституту української мови НАН України доктор філологічних наук, професор Павло Юхимович Гриценко.
За словами науковця, мовне питання є базовим, а потреба його зваженого й відповідального врегулювання на законодавчому рівні – нагальною, оскільки мова виступає чинником державотворення та суспільної консолідації. Крім того, належне законодавче врегулювання мовного питання тісно пов’язане також із ефективним забезпеченням національної безпеки України.
Активне обговорення цієї вкрай актуальної для нашої держави проблематики, спричинене розглядом Конституційним Судом України справи за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо конституційності Закону України «Про засади державної мовної політики», свідчить, на думку П.Ю. Гриценка, про розвиток українського громадянського суспільства. Адже, як висловився вчений, громадяни не залишаються байдужими, критично підходять до осмислення мовної ситуації в нашій державі та намагаються пропонувати свої шляхи розв’язання вказаної проблеми.
П.Ю. Гриценко також підкреслив, що вчені Національної академії наук України, надаючи свої експертні висновки й рекомендації з питань законодавчого врегулювання функціонування мов у нашій державі, завжди були послідовними й одностайними у своїх поглядах. Ідеться, зокрема, про науковців Інституту української мови й Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, які незалежно одні від одних надавали висновки, що були, фактично, ідентичними за суттю.
«Я вважаю, що в нас є велика перспектива, прийнявши державоцентричний і україноцентричний Закон України «Про засади державної мовної політики» і будуючи спільну державу руками представників різних національностей, забезпечити не просто мирне, а зразкове співіснування», – підсумував П.Ю. Гриценко.