На черговому засіданні Президії НАН України 22 лютого 2017 року члени Президії HAH України та запрошені заслухали й обговорили доповідь директора Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України» доктора медичних наук, професора І.М.Ємця «Довголіття-Кардіо»: інноваційний досвід імплантації клапанів серця».
Присутніх було ознайомлено з розробленими центром та впровадженими у медичну практику інноваційними пристроями для лікування набутих вад серця й запропонованою спільно з колегами з Німеччини технологією імплантації протезу аортального клапана власного виробництва, а також з певними позитивними результатами такої імплантації пацієнтам.
Головною проблемою, що перешкоджає широкій доступності такого методу лікування, як відзначалося, є надзвичайно висока вартість процедури. Основні компоненти цього медичного продукту виробляються за кордоном. Ця проблема має велике соціальне значення і Академія наук не може залишатися осторонь.
Було наголошено, що академічні установи матеріалознавчого профілю мають певні напрацювання щодо нових матеріалів, зокрема медичного призначення. Також можуть широко залучатися установи медико-біологічного профілю у вирішенні цих питань. Тому потрібно активізувати співробітництво вчених НАН України та науковців Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України» з метою налагодження повного циклу автономного вітчизняного виробництва клапанних протезів. Це значно підвищить доступність надання необхідної допомоги пацієнтам, а також дасть імпульс розвитку високотехнологічних медичних проектів в Україні. Тому зараз на порядку денному має бути підготовка відповідної програми.
При цьому важливо передбачити у такому співробітництві участь створюваного в Академії Наукового центру інноваційних медичних технологій, що сприятиме вирішенню проблеми впровадження запропонованих інноваційних технологій у клінічну практику.