15 березня 2017 року у Львові відбулася робоча зустріч делегацій українського та польського космічних відомств.
Розвиток сучасних космічних технологій в Україні є важливим чинником, що визначає стратегічне місце держави у світі. Водночас, потенціал космічної галузі недостатньо використовується для вирішення актуальних питань науково-технічного, соціально-економічного розвитку суспільства, забезпечення потреб національної безпеки та оборони.
З огляду на вищезазначене та відповідно до погоджених заходів двостороннього співробітництва між Польським космічним агентством (POLSA: https://polsa.gov.pl/) і Державним космічним агентством України (ДКАУ: http://www.nkau.gov.ua/NSAU/nkau.nsf) 15 березня 2017 року в Західному науковому центрі НАН України та МОН України у Львові було проведено робочу зустріч делегацій космічних відомств двох країн.
Польську делегацію у складі шести провідних фахівців і науковців космічного відомства очолив виконувач обов’язків президента POLSA Пьотр Сушинські (Piotr Suszynski). ДКАУ представляли начальник управління міжнародних зв’язків цього відомства Роман Федонюк і начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний. У зустрічі також взяли участь керівники підрозділів та дослідники ДП «КБ «Південне» імені М.К. Янгеля» (м. Дніпро), ПАТ «Київський радіозавод», Альянсу «Нова Енергія України» (м. Київ), Львівського центру Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України, Державного науково-дослідного підприємства «Конекс» (м. Львів) і деяких інших організацій.
Сторони обговорили низку проблем розвитку космічних технологій, які (тобто проблеми) планується розв’язати шляхом удосконалення державно-приватного партнерства, забезпечення інвестиційної привабливості космічної діяльності тощо. Йшлося, зокрема, про:
– задоволення суспільних потреб у сфері дистанційного зондування Землі, в тому числі для потреб безпеки й оборони, супутникові навігаційні та телекомунікаційні послуги;
– здійснення наукових космічних досліджень, прикладних наукових досліджень у напрямі створення перспективних зразків ракетно-космічної техніки й передових технологій;
– розширення присутності підприємств на регіональному та світовому ринках космічних послуг, забезпечення доступу в космос;
– поглиблення двостороннього співробітництва.
Змістовність дискусій і рівень обговорення сучасних аспектів космічної діяльності України та Польщі представниками POLSA й ДКАУ дає підстави актуалізувати твердження про те, що розвиток космічних технологій є одним із найефективніших засобів стимулювання розвитку високотехнологічних галузей національних економік, визначальним чинником їх конкурентоспроможності й удосконалення безпекових секторів країн. Важливо й те, що для української сторони здійснення космічної діяльності суттєво сприяє інтенсифікації міжнародної співпраці та слугує інструментом інтеграції нашої держави до європейських структур, засобом набуття Україною статусу регіонального лідера.
За інформацією ЗНЦ НАН України та МОН України