21 серпня 2017 року онлайн-видання «Science Ukraine» опублікувало інтерв’ю керівника Житомирської археологічної експедиції Інституту археології НАН України, старшого наукового співробітника відділу давньоруської та середньовічної археології цього інституту кандидата історичних наук Андрія Петраускаса, присвячене розкопкам на території м. Олевськ Житомирської області.
Як розповів учений, в поточному році тривало дослідження древлянського колодязя, датованого приблизно VIII-IX ст.ст., який колись був ключовим елементом укріпленого поселення на території сучасного Олевська. За словами А. Петраускаса, «остаточно встановити час спорудження можна буде, дослідивши заповнення між дерев’яними конструкціями та стінкою котловану колодязя».
Які матеріали древляни використовували при облаштуванні колодязя і завдяки чому він так добре зберігся до наших днів? На основі яких знахідок археологи сподіваються встановити точний вік колодязя? В чому полягає специфіка цього об’єкта досліджень і про що вона свідчить? Навіщо древлянам було потрібне додаткове джерело питної води, якщо поруч із давнім поселенням було кілька інших, більш доступних? Відповіді на ці та інші запитання шукайте в публікації за посиланням: https://scienceukraine.com/allnews/habitat/archescience/olevsk-1000year-well/.
 Під час археологічного дослідження древлянського колодязя в Олевську (фото – з офіційного сайту Олевської об’єднаної територіальної громади) |