Із 11 по 14 жовтня 2017 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходитиме ХІ Міжнародна конференція «Моніторинг геологічних процесів та екологічного стану середовища», присвячена проблемам моніторингу геологічного середовища, а саме – сучасним небезпечним геологічним процесам і дослідженню геологічних і техногенних чинників, що можуть призводити до екологічних катастроф. Активну участь у підготовці цієї події беруть фахівці Центру менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю (ЦММ) Інституту геологічних наук (ІГН) НАН України.
Слід зазначити, що цей захід відбудеться за підтримки Європейської асоціації геовчених та інженерів (EAGE) – одного з найбільших на міжнародній арені професійних об’єднань у галузі наук про Землю, – а також її українського осередку EAGE Kyiv Local Chapter, президентом якого є директор ЦММ ІГН НАН України член-кореспондент НАН України Микола Якимчук.
Серед завдань конференції – сприяння обмінові цінним науковим досвідом, інтеграції міжгалузевих наукових досліджень, а також посиленню міжвідомчого та міжнародного співробітництва. До участі запрошуються вчені, спеціалісти, аспіранти наукових установ НАН України, галузевих науково-дослідних, проектних, виробничих та інженерно-пошукових організацій.
Програмою зібрання передбачено розгляд питань, що стосуються специфіки виконання наукових досліджень у вищих навчальних закладах, особливостей підготовки наукових проектів, нових підходів до застосування геофізичних і геоінформаційних методів при оцінюванні природного й техногенного впливу на екологічний стан територій тощо.
Для обговорення запропоновано такі теми:
– сучасні технології геофізичного моніторингу;
– ГІС для завдань моніторингу небезпечних геологічних процесів;
– моніторинг і моделювання небезпечних геологічних процесів та нові технології для запобігання й мінімізації ризиків;
– геофізика в інженерній геології, ґрунтознавстві, археології;
– оцінювання і прогнозування зсувної та селевої небезпеки регіонального й локального рівня;
– наука в університетах.
Зазначена конференція є одним із небагатьох заходів, які дають вітчизняним науковцям змогу представляти свої розробки, що удоступнюються в світовому інформаційному просторі: тези доповідей буде розміщено в електронній бібліотеці EarthDoc.org, індексованій системою Scopus.
Ознайомитися з програмою конференції та іншою додатковою інформацією про цю подію можна на сайті: http://geol.in.ua/.