21–22 вересня 2017 року в Белграді (Республіка Сербія) відбулася 8-а Дунайська академічна конференція, організована Європейською і Сербською академіями наук та мистецтв.
Національну академію наук України представляли на цьому заході вчені Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України – директор академік Борис Буркинський і старший науковий співробітник відділу економіко-екологічних проблем приморських регіонів доктор економічних наук Олег Рубель. Виступи науковців Академії стосувалися економіко-екологічних пріоритетів розвитку інноваційної діяльності в Дунайському регіоні на основі механізмів біоекономіки, трансферу технологій, залучення малого та середнього бізнесу до інноваційних процесів.
Доповідь академіка Сербської академії наук та мистецтв Дежана Поповича стосувалася розвитку докторантури в сучасній Європі. За його словами, слід продовжувати активну наукову діяльність і багаторівневу підготовку дослідників найвищої кваліфікації. Він зазначив, що доктор філософії, дослідник – це окрема професія, а для забезпечення конкурентоспроможності на світовому ринку наукової фахової діяльності слід зберегти трирічну докторантуру. Більш того, актуальною є необхідність широкого використання академічного ступеню «доктор технології» (приблизний український відповідник – ступінь «кандидат технічних наук»).
Забезпечення ланки «дослідження – інновації» потребує зміцнення зв’язку науки з технологією й технікою. На що, як вважає голова Європейської академії наук та мистецтва Фелікс Унгер, має бути спрямовано діяльність наукових програм і проектів. Це дасть змогу створити робочі місця для дослідників у комерційних структурах.
Тематика більшості доповідей науковців, які прибули з країн Дунайського регіону, охопила питання екологічної безпеки, а саме – виклики біорізноманіттю, екології водної рослинності, чужорідних видів, кліматичних змін.
Наступна Дунайська академічна конференція відбудеться в Штутгарті (ФРН).
P.S. Варто зазначити, що вересневий захід передував Форуму Дунайської стратегії Європейського Союзу, запланованому на 18–19 жовтня 2017 року (Будапешт, Угорщина). Там зберуться близько 1 тис. фахівців, політиків, громадських і наукових діячів, об’єднаних завданням забезпечення сталого розвитку Дунайського регіону.
За інформацією Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України