18–23 вересня 2017 року у Львові проходила міжнародна математична конференція з функціонального аналізу, присвячена 125-річчю від дня народження знаменитого львівського математика, одного з творців функціонального аналізу Стефана Банаха (1892–1945). Організаторами заходу стали Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України (м. Львів) та Інститут математики НАН України (м. Київ).
У роботі конференції взяли участь близько 200 математиків (з яких понад 70 – зарубіжних) із 16 країн – України, Польщі, Туреччини, Грузії, Ізраїлю, Румунії, Чехії, Фінляндії, Великої Британії, Німеччини, Франції, Австрії, Швеції, Єгипту, Китаю, США).
Перші три конференційні дні тривали у Львівському національному університеті імені Івана Франка, останній – в Національному університеті «Львівська політехніка», зокрема в його актовій залі, прикрашеній розписами відомого художника Я. Матейка.
Церемонія урочистого відкриття конференції відбулася в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка. Присутніх привітали представники установ-організаторів – професори Р. Гладишевський, П. Каленюк, Р. Кушнір, В. Михайлець, а також заступник міського голови Львова А. Москаленко. Голова оргкомітету конференції професор Т. Банах подякував керівництву міста за надання підтримки (зокрема й фінансової) у проведенні заходу.
Після урочистого відкриття з доповіддю про С. Банаха та львівську математику виступили Я. Притула та Т. Банах. Наступного дня тему продовжив В. Таріеладзе (м. Тбілісі, Грузія), який розповів про історичний візит львівських математиків на чолі зі Стефаном Банахом до Грузії в 1940 році. Крім згаданих доповідей з історії математики, пленарні доповіді виголосили В. Кадець (м. Харків), В. Михайлець (м. Київ), С. Фаворов (м. Харків), М. Меґрелішвілі (Ізраїль), М. Божейко (Польща).
Робота конференції продовжилася 22 паралельними напівпленарними доповідями. Секційні доповіді виголошувалися за п’ятьма напрямами: теорія банахових і локально опуклих просторів, теорія операторів, топологія та топологічна алгебра, комплексний аналіз, застосування функціонального аналізу (зокрема, до диференційних рівнянь та інтегрованих систем).
Важливою складовою конференції була її культурна програма, що передбачала пішохідну екскурсію Львовом для чотирьох мовних груп (української, англійської, польської та турецької), відвідання Личаківського цвинтаря (з покладанням квітів на могилу С. Банаха) та перегляд опери «Запорожець за Дунаєм» у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Завершила конференцію автобусна екскурсія до історичних місць у Жовкві та Крехові.
Докладнішу інформацію про захід та його наукову програму розміщено на web-сайті (http://www.math.lviv.ua/banach125/) та в соціальній мережі Facebook (http://www.facebook.com/banach125lviv/).
За інформацією Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я. С. Підстригача НАН України