14 березня 2018 року Національну академію наук України відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея пан Лі Янг-Гу.
У складі делегації до Академії прибули також Перший секретар Посольства Республіки Корея в Україні пан Джан Сонг Хван, референт Посольства пані Квак Суріон і секретар Посла Катерина Алешко. З високими гостями зустрілися перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Наумовець і начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України кандидат історичних наук Анатолій Мирончук.
Привітавши гостей у стінах НАН України, академік А. Наумовець зауважив: «Ваша високотехнологічна і прогресивна країна слугує для нас чудовим прикладом. Прикладом не лише в суто науковому плані, а й із точки зору запозичення досвіду впровадження інноваційних технологій». Як відзначив академік, зразком для наслідування Республіка Корея є і за фінансуванням досліджень, адже спрямовує на розвиток науки близько 4% ВВП.
|
Подякувавши за прийом і теплі слова на адресу своєї країни, Посол пан Лі Янг-Гу зауважив, що за обсягами фінансового забезпечення наукової сфери Республіка Корея посідає перше місце у світі. У корейському суспільстві та владних колах панує переконаність у тому, що без науки немає майбутнього, а найефективнішими рушіями поступу є ринкова економіка й інновації. Про це, за словами високого гостя, свідчить новітня історія Республіки Корея, до цього прагнуть усі розвинені країни світу. Президентові Республіки Корея підпорядковується спеціальний комітет, який опікується питаннями четвертої індустріальної революції. Його приблизним українським аналогом можна вважати Національну раду України з питань розвитку науки і технологій, котра є постійним консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України та очолюється Прем’єр-міністром України. Посол також зауважив, що Міжнародний валютний фонд й інші міжнародні організації вважають саме повсюдне практичне впровадження новітніх технологій запорукою реалізації найоптимістичнішого сценарію розвитку України (з 15-20% щорічного зростання ВВП) в осяжній перспективі. Крім того, пан Лі Янг-Гу нагадав, що в січні поточного року було підписано Меморандум про порозуміння між Національним технічним університетом України (НТУУ) «Київський політехнічний інститут (КПІ) імені Ігоря Сікорського» та Університетом Ханьянґ (Республіка Корея), який, зокрема, передбачає заснування при НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Українсько-корейського центру як відкритої платформи з науки, технологій та інновацій. Посол висловив сподівання, що Національна академія наук України підтримає такі спільні ініціативи двох університетів, та поінформував присутніх про те, що 28-29 березня 2018 року в Україні перебуватиме з візитом делегація провідної корейської мультидисциплінарної дослідницької установи – Корейського інституту науки і технологій (KIST), який посідає шосте місце з-поміж найбільш інноваційних дослідницьких інститутів світу.
|
Перший секретар Посольства Республіки Корея в Україні пан Джан Сонг Хван додав, що KIST, серед іншого, пропонує освітні послуги (на здобуття ступенів магістра й доктора філософії), безкоштовне отримання яких доступне й для студентів-іноземців. Послуги надає структура, що функціонує при цій організації, – KIST School.
Академік А. Наумовець запевнив високоповажних зарубіжних гостей, що НАН України цікавиться можливостями двосторонньої освітньо-наукової співпраці, оскільки бере активну участь в інтеграції сфер науки й освіти в Україні. Про це свідчать як багаторічні тісні зв’язки Академії з вищими навчальними закладами (в тому числі й особливо з НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», одним із найбільш знаних випускників якого є й президент НАН України академік Борис Патон; НАН України також долучається до проектів і заходів, ініційованих у межах створеної в університеті Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge»), так і налагодження діяльності Київського академічного університету НАН України та МОН України – з урахуванням найкращих світових зразків у наданні вищої освіти за так званою «системою фізтеху». «Співпраця академічної та університетської науки – веління часу. Право на існування мають обидві ці форми, і протиставляти їх не варто», – наголосив А. Наумовець і підсумував, що українсько-корейський центр як відкрита платформа інновацій в освіті й науці є важливою ініціативою, і Україна та Республіка Корея мають хороші перспективи для двостороннього співробітництва за цим напрямом і взаємного запозичення корисного досвіду й наукових результатів.
«Ми маємо величезний потенціал, що створює можливості для динамічного розвитку нашої співпраці», – додав А. Мирончук.
На завершення зустрічі сторони обмінялись інформаційними матеріалами.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України
та Прес-служби НАН України
Фото: Прес-служба НАН України