21 лютого 2018 року в Інституті фізіології імені О.О. Богомольця НАН України під час чергової зустрічі клубу «мРНК» (малого науково-розважального клубу) вчена-акаролог, молодший науковий співробітник відділу акарології Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України кандидат біологічних наук Олександра Шевченко виступила з доповіддю «Об’єкт дослідження – кліщі», деякі тези якої опубліковано на сайті платформи «Дім інновацій».
Кандидат біологічних наук Олександра Шевченко |
«Кліщів часто знаходять у бурштині. Один з найцікавіших випадків стався в грудні 2017 р., коли в бурштині зі М’янми знайшли п’ять кровосисних кліщів, схожих на сучасні види. Один з них тримався за перо динозавра. Раніше знаходили окремо то кліщів, то рештки динозаврів. А тут уперше вдалося (майже) довести, що ці кліщі паразитували на динозаврах, хоча це, звичайно, і так підозрювали. Вік цієї знахідки складає трохи менше 100 млн років», – ідеться в публікації за матеріалами доповіді О. Шевченко.
Чи є кліщі комахами? Коли вони виникли на планеті? Скільки видів цих істот налічується нині і наскільки повним є перелік відомих людству видів кліщів? Який спосіб життя ведуть кліщі, чим харчуються, як розмножуються, хто є їхніми природними ворогами? Чи всі кліщі шкідливі і появу яких захворювань вони можуть спричинювати? Про все це дізнавайтеся за посиланням: https://innovationhouse.org.ua/statti/ne-tolko-krovopyjtsy-kleshhy-kotorye-nas-porazyly/.
Cymbaeremaeus cymba (Nicolet, 1855) |
Ілюстрації люб’язно надано Олександрою Шевченко