Президія Національної академії наук України, Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України з глибоким сумом сповіщають, що 11 квітня ц.р. на 88 році пішов із життя відомий вчений в галузі ливарного матеріалознавства і технологій матеріалів, головний науковий співробітник Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Георгій Павлович Борисов
Георгій Павлович Борисов народився 3 травня 1930 р. у м. Тирасполі (Молдова) у родині службовців. Вищу освіту здобув на металургійному факультеті Київського політехнічного інституту, після закінчення якого працював в Інституті ливарного виробництва АН УРСР ( зараз Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України), з яким пов’язана вся його подальша наукова діяльність. Тут він захистив кандидатську , а згодом і докторську дисертації.
Починаючи з 1964 р. основним напрямом наукової роботи Георгія Павловича стало розв’язання проблеми ефективного управління формуванням виливків на основі вивчення закономірностей впливу регульованої теплосилової дії на характер розвитку гідродинамічних, теплофізичних, кристалізаційних процесів та процесу живлення твердіючого виливка. Результати цих досліджень збагатили науку в галузі ливарного матеріалознавства новими уявленнями щодо будови та структурно-механічних властивостей двофазних сплавів в інтервалі температур кристалізації, гідромеханіки рідких металевих систем, закономірностей розвитку газоусадкових процесів та формування литої структури виливка.
У наступні роки Г.П. Борисов започаткував новий науковий напрям - дослідження закономірностей спадкового взаємозв’язку будови, структурно-механічних і реологічних властивостей сплавів у двофазному та квазідвофазному стані у передкристалізаційній температурній зоні з метою розроблення екологічно чистої технології механічного модифікування сплавів.
Велику увагу Г.П. Борисов приділяв вихованню молодих науковців. Протягом 20 років на громадських засадах він був деканом організованого ним факультету ливарного виробництва, а згодом став проректором Київського народного університету технічного прогресу.
Науковий доробок члена-кореспондента Г.П. Борисова налічує близько 300 друкованих праць , 135 авторських свідоцтв та патентів на нові методи досліджень, способи лиття та ливарне обладнання.
Створена Г.П. Борисовим наукова база забезпечила розроблення та промислове впровадження низки принципово нових технологічних процесів та ливарного обладнання, які забезпечують світовий рівень якості та техніко-економічних показників виробництва широкої номенклатури виливків з алюмінієвих сплавів для провідних галузей машинобудівних виробництв.
Висловлюємо глибоке співчуття рідним та близьким Георгія Павловича у зв‘язку з непоправною втратою. Світла пам'ять про видатного вченого та прекрасну людину назавжди збережеться у серцях колег, друзів та рідних.
Прощання з Г.П.Борисовим відбудеться 13 квітня о 13.00 на Байковому кладовищі (вул. Волзька, 65).