Про організацію наукових досліджень і фінансування науки в Україні та Європі пише провідний науковий співробітник відділу фізики біологічних систем Інституту фізики НАН України доктор фізико-математичних наук Семен Єсилевський.
Чи існують аналоги Національної академії наук України в інших країнах і як здійснюється фінансове забезпечення таких організацій та їхніх співробітників? На ці два запитання, які досить часто ставляться в публічному просторі, на прикладі порівняння України з Німеччиною відповідає провідний науковий співробітник відділу фізики біологічних систем Інституту фізики НАН України доктор фізико-математичних наук Семен Єсилевський – у статті, розміщеній в його персональному блозі на ресурсі Site.ua – платформі для блогів найпопулярніших і найвідоміших авторів українського сегменту соціальної мережі Фейсбук.
«… в Україні на одного наукового співробітника на рік припадає фінансування близько 8 тисяч євро. Це не просто зарплатня, це взагалі в цілому на все (включно з комуналкою, ремонтами, обладнанням, конференціями, публікаціями) з розрахунку на одного вченого. Нормальний айтішник зі стажем отримує таку суму як зарплатню за два місяці, коли що. <…> … у Німеччині на одного наукового співробітника на рік припадає фінансування в середньому близько 218 тисяч євро. Нагадаю, в Україні – 8 тисяч. Це в 27 разів менше!» – пише, зокрема, С. Єсилевський, підкреслюючи, що за таких умов годі сподіватися на привабливість наукової сфери для талановитої молоді та присудження українським ученим міжнародних премій на зразок Нобелівської.
Повний текст публікації доступний за посиланням: https://site.ua/yesint/12957-byudjet-na-nauku-match-germaniya---ukraina-schet-218---8/.