17 травня 2018 року з нагоди Дня науки й у рамках ХІI Всеукраїнського фестивалю науки в Краматорську відбулось урочисте спільне засідання Ради Донецького наукового центру НАН України і МОН України (ДНЦ) і Ради ректорів вищих навчальних закладів (ВНЗ) Донецької та Луганської областей.
Участь у заході взяли начальник відділу освіти департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації В.Є. Тарасов, заступник голови Краматорського міського виконкому Ю.А. Люлька, член Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ В.І. Соколов, голова Донецького територіального відділення Національного центру «Мала академія наук України» (МАН) О.В. Євдокімова, директори академічних установ, відомі вчені й ректори ВНЗ Донецької та Луганської областей, міст Києва і Дніпра.
|
Відкрив засідання голова ДНЦ доктор технічних наук, професор В.Д. Ковальов. Голова ДНЦ у своєму виступі повідомив, що центр активно сприяє розвиткові наукового потенціалу регіону, подальшій інтеграції науки й освіти, роботі з науковою молоддю, просвітницькій діяльності. Великою мірою робота центру зосереджується на популяризації науки, підвищенні її ролі й авторитету в суспільстві. В.Д. Ковальов підкреслив, що урочисте засідання Ради ДНЦ і Ради ректорів ВНЗ з нагоди Дня науки проводиться в рамках XII Всеукраїнського фестивалю науки та плану заходів щодо відзначення сторіччя Національної академії наук України.
Голова центру нагадав, що ДНЦ засновано з ініціативи Президента НАН України Б.Є. Патона в 1965 році в структурі Академії наук УРСР з метою забезпечення розвитку фундаментальних досліджень у Донецькому регіоні, зміцнення зв’язків науки з виробництвом, концентрації зусиль наукових установ і ВНЗ на вирішенні найважливіших для економіки Донбасу науково-технічних проблем. В.Д. Ковальов поінформував присутніх про діяльність наукового центру в 2017–2018 роках. Він наголосив, що ДНЦ має та реалізує амбітні цілі, закріплені в його пріоритетних напрямах. Зараз значна увага науковців приділяється заходам відродження промисловості та, в цілому, економіки Донбасу, визначенню першочергових завдань розбудови сучасної економіки на Сході України, економічному забезпеченню інноваційного розвитку, впровадженню науково-технічних розробок на підприємствах оборонного комплексу.
Із вітальним словом до учасників зібрання звернулися також начальник відділу освіти департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації В.Є. Тарасов, заступник голови Краматорського міського виконкому Ю.А. Люлька, член Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ В.І. Соколов, голова Донецького територіального відділення МАН О.В. Євдокімова та юні науковці – члени МАН, призери обласних олімпіад із математики, фізики й біології, учні закладів середньої освіти міст Краматорська та Слов’янська.
Про відновлення роботи після переміщення, проблеми, наукові здобутки й успіхи Інституту проблем штучного інтелекту НАН України та МОН України доповів його директор член-кореспондент НАН України А.І. Шевченко У своєму виступі він окремо наголосив на основних труднощах у роботі переміщених установ і відзначив, що зараз інститут відродився та продовжує свою діяльність у Києві й залишається в авангарді одного з найперспективніших напрямів – інформатики та штучного інтелекту.
На засіданні також виступили заступник директора Інституту прикладної математики і механіки НАН України доктор фізико-математичних наук В.Ф. Щербак та завідувач лабораторії проблем економіки та фінансів Донбаської державної машинобудівної академії доктор економічних наук, професор Н.Ю. Рекова, які розповіли про основні напрями й перспективи розвитку математичних і соціогуманітарних наук на Донбасі.
З нагоди Дня науки найкращі науковці Донбасу отримали почесні грамоти Донецької державної обласної адміністрації, Краматорського міського голови та ДНЦ.
Наприкінці заходу талановита молодь вищих навчальних закладів і школярі привітали присутніх концертними номерами.
За інформацією ДНЦ