6 червня 2018 року в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень (ІПіЕнД) імені І.Ф. Кураса НАН України відбулася зустріч із делегацією викладачів та студентів Університету Сорбонна (Sorbonne) з Парижу.
Зустріч спільно підготували й організували ІПіЕнД імені І.Ф. Кураса НАН України й Український центр вивчення історії Голокосту. Її учасниками стали французькі науковці, що цікавляться збереженням історичної пам’яті про жертви націонал-соціалізму та сталінізму в сучасній Україні.
|
Програма перебування цієї делегації в Україні (4–9 червня 2018 року) була дуже насиченою. Викладачі та студенти Університету Сорбонна відвідали місця пам’яті жертв злочинів гітлерівського і сталінського режимів у Києві – Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр». До програми перебування в Україні французьких гостей було також включено відвідини Меморіалу Голодоморів в Україні, Музею історії України в Другій світовій війні, а також візити до Бердичева й Житомира – на місця пам’яті жертв Голокосту. Частину екскурсійної програми для вчених із Парижа організував головний науковий співробітник ІПіЕнД імені І.Ф. Кураса НАН України доктор історичних наук Юрій Шаповал.
Одним із основних пунктів перебування делегації Університету Сорбонни в Україні стала зустріч в ІПіЕнД імені І.Ф. Кураса НАН України. Захід модерували: з боку Університету – викладач, історик Франсуа Ксав’є, а з боку Інституту – провідний науковий співробітник кандидат історичних наук Анатолій Подольський. Темами для обговорень стали питання сучасної політики історичної пам’яті в Україні, зокрема вшанування пам’яті жертв Другої світової війни та злочинів комуністичного режиму в Україні, історична освіта в Україні, проблематика вивчення й викладання історії Голокосту. Обговорення виявилося дуже професійним і жвавим. Французьких викладачів та студентів – майбутніх істориків, культурологів, політологів – цікавили труднощі процесу декомунізації, що зараз триває в Україні, та виклики цього процесу для українського суспільства. Дуже активне обговорення викликала й проблема сучасної освіти в царині історії Голокосту. А. Подольський розповів французьким колегам про наукову діяльність ІПіЕнД імені І.Ф. Кураса НАН України, зокрема Центру єврейської історії і культури, а також про педагогічну й наукову діяльність громадської організації «Український центр вивчення історії Голокосту», що тісно співпрацює із зазначеною академічною науковою установою.
Під час зустрічі колеги з Франції запропонували тіснішу наукову співпрацю між Університетом Сорбонна й Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, план якої буде розроблено найближчим часом.
За інформацією ІПіЕнД імені І.Ф. Кураса НАН України