У Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України (ННЦ ХФТІ) створено туристичний маршрут, присвячений фізичним дослідженням.
У центрі Харкова розташовується комплекс будівель ННЦ ХФТІ – одного з найстаріших і найбільшого в Україні центру фізичної науки, окреме місце серед яких посідає Будівля за № 1, у якій 10 жовтня 1932 року А.К. Вальтер, К.Д. Синельников, О.І. Лейпунський і Г.Д. Латишев отримали видатний науковий результат – здійснили розщеплення ядра атома літію. У 1931 році Л.В. Шубніков організував тут першу в СРСР кріогенну лабораторію, в якій за короткий час було отримано чимало блискучих результатів, зокрема вперше в СРСР одержано рідкий водень і гелій. Практично в цей же час талановитий фізик-теоретик, майбутній нобелівський лауреат Л.Д. Ландау, який працював у ХФТІ з 1932 по 1937 рік, створив усесвітньо відому школу теоретичної фізики й написав перші томи курсу теоретичної фізики Ландау–Ліфшиця.
У рамах заходів, присвячених 100-річчю НАН України та 90-річчю ННЦ ХФТІ, і завдяки співпраці ННЦ ХФТІ й Туристично-розважального центру «Оберіг-тур» нещодавно відкрився новий туристичний маршрут до цієї історичної будівлі.
У червні 2018 року вже відбулося кілька відкритих екскурсій для харків’ян, які засвідчили великий інтерес громадськості до історії та сучасного стану фізичної науки в Україні. Екскурсійні групи відвідали Будівлю № 1, в тому числі лабораторії, в яких збереглось оригінальне обладнання минулих часів, і кабінет Л.Д. Ландау, та пройшлися «вулицею Дау».
Наразі розроблюються заходи, щоб відкрити цей маршрут для школярів, яким на відміну від дорослих необхідно також забезпечити інтерактивні експонати, квести тощо.
За інформацією ННЦ ХФТІ