27 червня 2018 року під головуванням президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона відбулося чергове засідання Президії НАН України.
На початку зібрання з нагоди Дня медичного працівника було нагороджено співробітників Центру інноваційних медичних технологій НАН України.
У межах заходу Національна академія наук України (в особі її президента академіка Бориса Патона) та Міністерство культури України (в особі Міністра культури України Євгена Нищука) підписали Меморандум про співпрацю – з метою підвищення цінності культурної спадщини через її вивчення, представлення та популяризацію.
|
«Наша Академія постійно й активно співпрацює з Міністерством культури з широкого кола питань культурного розвитку українського суспільства, зокрема в рамках спільних заходів із вшанування визначних культурних діячів України, а також у сфері державної мовної політики. Разом з тим на сучасному етапі необхідно посилити взаємодію між Міністерством і Академією у розв’язанні проблем дослідження і охорони національної культурної спадщини, розвитку державної музейної мережі. На часі реалізація таких важливих спільних проектів як розбудова Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, створення Атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина», низки інших розробок», – зазначив президент НАН України і висловив упевненість, що підписання Меморандуму про співробітництво сприятиме встановленню між Академією та Міністерством міцних довготривалих партнерських відносин, спрямованих на посилення ролі академічної науки у забезпеченні культурного поступу в нашій країні, впровадженню розробок українських науковців у практику культурного будівництва.
|
Міністр Є. Нищук підкреслив, що для відомства, яке він очолює, підписання цього меморандуму не є простою формальністю – зазначений документ покликаний посприяти системності співробітництва між сторонами, які його уклали і мають спільні напрацювання в дотичних до культури галузях. За словами урядовця, особливо важливим підписання меморандуму є з огляду на оголошене Президентом України 10-річчя української мови для зміцнення її державного статусу в Україні, на 2018 рік як рік культурної спадщини в Європі, а також на 100-річчя Національної академії наук України.
Меморандум передбачає двосторонню співпрацю за такими напрямами:
– удосконалення державного управління стосовно обліку об’єктів культурної спадщини, контролю за їх збереженням і використанням, здійснюваним на сучасному інформаційному рівні;
– сприяння розбудові Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні;
– сприяння дослідженням зі збереження, охорони, відновлення та використання культурної спадщини за допомогою сучасних інформаційних технологій;
– сприяння розробленню Атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина», зокрема створенню спільної редакційної колегії та робочої групи для координації робіт з розроблення Атласу на якісному науковому та інформаційному рівні (відповідальні виконавці: від HAH України – Інститут географії, від Міністерства культури – Управління охорони культурної спадщини);
– забезпечення громадянам України та міжнародній спільноті вільного доступу до інформації про культурну спадщину України, про історію й культуру країни як важливої частини світової цивілізації.
Під час засідання було також підписано Генеральну угоду про науково-технічне співробітництва між Національною академією наук України й Акціонерним товариством «Турбоатом» у галузі енергетичного турбобудування – з метою впровадження перспективних науково-технічних розробок і технологій енергетичного турбобудування як основи створення в Україні виробництва конкурентоспроможних енергетичних турбін.
Слід зазначити, що АТ «Турбоатом» уже має позитивний досвід співпраці з науковими організаціями, підпорядкованими НАН України, зокрема з Інститутом електрозварювання імені Є.О. Патона й Інститутом проблем машинобудування імені А.М. Підгорного. З боку НАН України угоду підписав її президент академік Борис Патон, із боку АТ «Турбоатом» – його генеральний директор Віктор Суботін. Цим документом визначено, зокрема, основні напрями співробітництва сторін, а саме:
– нові матеріали та технології виробництва енергетичного обладнання;
– термогазогідродинаміка і тепломасообмін;
– оптимізація теплових схем і термодинамічних циклів;
– динаміка і міцність конструкцій;
– підвищення ефективності, надійності та ресурсу турбоагрегатів ТЕС, АЕС, ГЕС і ГАЕС;
– системи діагностики та керування роботою турбоагрегатів.
В. Суботін вручив академікові Б. Патону пам’ятне фото, зроблене під час його – Б. Патона – і президента АН СРСР академіка А. Александрова візиту на «Турбоатом» у 1983 році та вручив президентові НАН України звання «Почесний турбобудівельник».
Учасники зібрання також заслухали й обговорили дві наукові доповіді.
Доповідь «Нові біоактивні молекули та їх мішені: пошук. Конструювання і механізми дії» виголосив директор Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України член-кореспондент НАН України Андрій Вовк.
З теми «Математичне моделювання складних систем на основі суперкомп’ютерних технлогій» виступив заступник директора Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України член-кореспондент НАН України Олександр Хіміч.
Потому присутні розглянули низку кадрових і поточних питань.
Із докладнішою інформацією про цей захід можна буде ознайомитися в прес-релізі з розділу «Засідання Президії НАН України» офіційного веб-сайту НАН України.