Днями побачило світ унікальне видання – “Мала енциклопедія канонічного права” – один із багатотомних систематизованих зводів знань, серію яких започаткував Київський університет права НАН України.
Енциклопедія містить майже 300 термінів із релігійно-правової тематики.
Це видання – спроба зробити крок на шляху систематизації комплексних знань про канонічне церковне право як особливу систему права. Енциклопедія спрямована на допомогу студентам та аспірантам зорієнтуватись у просторі науки канонічного права та через дослідження її інститутів, принципів і юридичних норм осмислити та опанувати причинно-наслідкові зв’язки у праві сьогодення.
Праця базується на сучасному рівні правових знань і досягненнях як вітчизняної, так і світової каноністики. В енциклопедії подано поняття і категорії багатьох напрямів та інститутів канонічного права, розкриваються стрижневі положення будови системи канонічного права, його співвідношення з правом церковним. Також, окреслено зміст джерельного комплексу канонічного та церковного права. Значна група статей присвячена церковній ієрархії та організації церковної влади.
Широко представлена у виданні й історична тематика. Це, зокрема, статті про поняття, інститути, об’єднання християн та їх діяльність на різних етапах історичного розвитку.
З енциклопедії можна також дізнатись про основні релігійні вчення, визначних церковних діячів, чия діяльність або погляди вплинули на розвиток канонічного права.
“Мала енциклопедія канонічного права” підготовлена авторським колективом викладачів Київського університету права НАН України за загальною редакцією професора Ю.Л. Бошицького та кандидата юридичних наук О.М. Волощенко-Віслобокої.
Праця розрахована на науковців, юристів-практиків, викладачів та студентів, а також адресується всім, хто цікавиться питаннями релігійно-правової тематики, церковного устрою, ієрархії тощо.
Колектив авторів висловлює сподівання, що запропоноване видання сприятиме формуванню комплексного погляду читача на релігійний компонент права, його загальнолюдський вимір і гуманітарне значення.
За інформацією КУП НАН України