13 вересня 2018 року на Львівській площі у Києві відбулося Свято українського словника – громадський захід, який проводиться щорічно, починаючи з 2005 року, з ініціативи учених-мовознавців Національної академії наук України.
Організаторами святкового зібрання виступили Український мовно-інформаційний фонд НАН України, Товариство «Знання» України, Словникова комісія Міністерства освіти і науки України, Національний центр «Мала академія наук» та книгарня «Словники України».
Основними завданнями заходу є популяризація національного словникового надбання в його розмаїтті, висвітлення історії українського словникарства і пропагування сучасних лінгвістичних технологій створення словників нового покоління. Адже серед книжкового надбання кожної цивілізованої нації словники посідають особливе місце, вони є свідченням духовного потенціалу народу, рівня розвитку його культури.
Цього року Свято українського словника було пов’язане з настановами Указу Президента України від 31 травня 2018 р. № 156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».
Свято відкрив директор Українського мовно-інформаційного фонду НАН України академік Володимир Анатолійович Широков. Він розповів про підготовку і видання словників різних типів. У свою чергу, директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України академік Микола Григорович Жулинський привернув увагу присутніх до важливості словників для розвитку суспільства.
Роль словників високо оцінила Верховна Рада України у привітанні, оприлюдненому на святі.
Під час заходу відбулася презентація словникових і наукових видань НАН України та видавничих організацій України, було представлено видання серії «Словники України» й електронні загальномовні та термінологічні словники.
Слід зазначити, що Свято українського словника набуло загальноукраїнського масштабу – до участі долучилися заклади вищої освіти України (Донецький національний університет імені Василя Стуса, Національний університет «Львівська політехніка», Університет сучасних знань, Сумський державний педагогічний університет та інші).
Учасники Свята українського словника зголосилися звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України із закликом взяти під особистий патронат Національний проект «Словник української мови» у 20-ти томах і забезпечити його належне видання й поширення.
Захід відвідали учені-мовознавці НАН України, представники Міністерства освіти і науки України, Національного центру «Мала академія наук України», відомі українські та закордонні діячі науки і культури, студенти та школярі.
Для гостей свята грав Національний президентський оркестр, виступили митці, аматори художньої самодіяльності, дитячі колективи, відбувся флешмоб «Словник української мови – це всенародна справа!».
За інформацією Українського мовно-інформаційного фонду НАН України