2–4 жовтня 2018 року в Ужгородському національному університеті (УжНУ) відбулася VIII Українська наукова конференція з фізики напівпровідників, присвячена 100-річчю Національної академії наук України.
Захід проводився з ініціативи Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Наукової ради НАН України з проблеми «Фізика напівпровідників і діелектриків» при Відділенні фізики і астрономії (ВФА) НАН України, Українського фізичного товариства, Інституту електронної фізики НАН України, Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова (ІФН) НАН України, Ужгородського національного університету.
Ректор УжНУ доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка |
Ректор УжНУ доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка, відкриваючи науковий захід, зазначив: «Нам дуже приємно в стінах університету приймати наукову конференцію такого високого рівня. Я впевнений, що учасникам є про що поговорити, поділитися новітніми науковими здобутками, обговорити значну кількість проблем, що торкаються фізики напівпровідників».
Зліва направо – директор ІФН НАН України академік Олександр Бєляєв і заступник міністра освіти і науки України доктор фізико-математичних наук Максим Стріха |
Директор Науково-дослідного інституту фізики і хімії твердого тіла УжНУ член-кореспондент НАН України Юліан Височанський |
У конференції взяли участь представники академічних установ, закладів вищої освіти та науково-промислових організацій з усіх регіонів України, а також наукових установ та університетів із майже 30 країн: Польщі, Німеччини, Франції, Хорватії, Швеції, Японії, Великої Британії, США й інших. Понад 120 учасників зареєструвалися безпосередньо на конференції, 273 – у режимі онлайн-реєстрації, більш ніж 100 студентів стали учасниками заходу без реєстрації. Загальна кількість поданих матеріалів становила 257, із них було відібрано 24 доповіді зі статусом пленарних та запрошених.
Доповіді, представлені на конференції, охопили сучасні напрями досліджень у галузі фізики напівпровідників, такі як: нові фізичні явища в об’ємі й на поверхні напівпровідників; фізичні явища у низькорозмірних структурах; фізика напівпровідникових приладів; матеріалознавство, технології та діагностика напівпровідникових матеріалів.
У рамках зібрання відбулася виїзна сесія Наукової ради з проблеми «Фізика напівпровідників і діелектриків» при ВФА НАН України. На ній розглядалися поточний стан справ та плани роботи на найближчий час.
За інформацією ІФН НАН України