Днями побачив світ другий номер (№2, 2018 р.) «Часопису Київського університету права», присвячений 100-річчю Національної академії наук України.
Відкриває випуск стаття видатного вченого-юриста, професора В.І. Акуленка «Глухівський слід в історії вітчизняної академічної науки». У матеріалі йдеться про вітчизняних діячів, чиї імена золотими літерами вписано в книгу пам’яті української юриспруденції.
Неабиякий науковий інтерес становить стаття професора І.Б. Усенка про життєвий і творчий шлях заслуженого діяча науки Української РСР, лауреата премії ООН «За видатні досягнення в галузі прав людини» члена-кореспондента НАН України Петра Омеляновича Недбайла (1907–1974).
Нові завдання Київського університету права НАН України до 100-річчя Академії висвітлено у статті професора Ю.Л. Бошицького. Адже КУП НАН України є унікальною для вітчизняного освітнього простору формою поєднання юридичної науки й освіти, науково-освітнім комплексом у складі Національної академії наук України.
Особливу увагу у номері приділено перспективам розвитку регіональних підрозділів Київського університету права НАН України: Рівненського інституту КУП НАН України, Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень Центрально-Східної Європи (м. Львів) і Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи (м. Ужгород).
У традиційній рубриці «Гість номера» цього разу – стаття професора Батумського державного університету імені Шота Руставелі Мурама Горгонадзе «The essence and place of the preamble in structure of the normative-legal act».
На сторінках видання також розміщено статті інших вітчизняних і зарубіжних фахівців із актуальних проблем теорії та історії держави і права, конституційного, адміністративного, цивільного, підприємницького, аграрного, екологічного, кримінального та міжнародного права.
Окрім цього, часопис інформує юридичну громадськість про події наукового життя, нові видання в галузі юриспруденції, розміщує рецензії на наукові й навчальні видання тощо.
Принагідно слід зазначити, що «Часопис» входить до двох наукометричних баз − «Index Copernicus International» (Польща) та «HeinOnline» (США). Таким чином, публікація в журналі прирівнюється до публікації в міжнародних виданнях.
Видавці нагадують, що в усіх відділеннях Укрпошти вже розпочато передплату на «Часопис Київського університету права» на 2019 рік.
Журнал стане у нагоді науковцям, викладачам, аспірантам, студентам і всім, хто цікавиться юридичною наукою.
За інформацією КУП НАН України