17 листопада 2018 року в межах археологічного лекторію «Про що розповідає археологія» відбудеться урочисте засідання, що присвячуватиметься 100-річчю Національної академії наук України.
Під час заходу завідувач відділу «Польовий комітет» Інституту археології НАН України кандидат історичних наук Юрій Болтрик прочитає лекцію «Кургани скіфських царів».
Про тему лекції
Поміж сотень і тисяч курганів у понтійському (причорноморському) степу є кілька таких, які належать царям Європейської Скіфії. Вони датуються V–IV ст. ст. до н.е. та характеризуються певними закономірностями в розташуванні, у тому числі відносно центру Скіфії та суходільних шляхів, котрі, є підстави вважати, від цього центру відходять.
Виявлення важливого перехрестя біля кургану Огуз дотичним чином посилює сприйняття царя Атея як загальноскіфського династа, оскільки згадане перехрестя не лише пов’язує головний торгівельний шлях Скіфії (з низкою курганів-гігантів на ньому та вірогідним центром держави біля Микитського броду на Дніпрі) з Боспором, а й виводить до Північно-Західного Криму.
У лекції ітиметься також про попередника Муравського шляху.
Початок – традиційно о 12.00 год. (тривалість – 2 години)
за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 15
(будівля Національного науково-природничого музею НАН України,
цокольний поверх – Археологічний музей Інституту археології НАН України;
неподалік станції метро «Театральна»).
Участь у заході – безкоштовна.
ВХІД – ВІЛЬНИЙ.
Приходьте!
P.S. Археологічний лекторій «Про що розповідає археологія» проводиться Інститутом археології НАН України та його партнерами третьої суботи щомісяця та має формат науково-популярних лекцій, лекцій-екскурсій, воркшопів тощо. Лекторій розрахований на всіх, хто цікавиться археологією й давньою історією. Керівник лекторію – Евеліна Кравченко.
Facebook-сторінка події
Facebook-сторінка лекторію