30 листопада 2018 року Донецький науковий центр НАН України та МОН України (ДНЦ) провів у Краматорську Урочисті збори наукової громадськості Донецького регіону з нагоди 100-річчя Національної академії наук України.
У святковому засіданні взяли участь представники наукової й освітянської спільноти, промислових підприємств Донецької та Луганської областей, органів влади і громадськості.
Відкрив засідання голова ДНЦ доктор технічних наук, професор В.Д. Ковальов словами привітання до присутніх у зв’язку з визначною для науковців України датою – 100-річчям Національної академії наук України. У своєму виступі він нагадав учасникам заходу історію створення Української академії наук (УАН).
В.Д. Ковальов також відзначив, що разом із Академією свій 100-річний ювілей святкує її чинний Президент академік Борис Євгенович Патон. Від імені всієї наукової спільноти Донеччини було висловлено поздоровлення ювіляру і побажання йому міцного здоров’я.
Голова Центру підкреслив, що саме академік Б.Є. Патон втілив у життя ідеї першого Президента УАН академіка В.І. Вернадського та створив таку Академію, якою той хотів її бачити. Під керівництвом академіка Б.Є. Патона НАН України почала орієнтуватися на технологізацію наукових досліджень і тісну взаємодію науки й виробництва, що стало, без сумніву, кроком вперед.
Усі 56 років, упродовж яких академік Б.Є. Патон очолює НАН України, його авторитет у непростому світі української академічної науки – непохитний і беззаперечний.
Зараз українська наука посідає гідне місце у світі, незважаючи на вкрай недостатнє фінансування фундаментальних і прикладних досліджень.
У своїй доповіді голова ДНЦ високо оцінив здобутки вчених Донеччини. Він підкреслив, що саме створення академіком Б.Є. Патоном у 1965 році першого в Україні Донецького регіонального наукового центру дало справжній старт для розвитку фундаментальних і прикладних наук на Донбасі.
В.Д. Ковальов оголосив звернення до учасників Урочистого зібрання віце-президента Національної академії наук України академіка А.Г. Загороднього.
З вітальними словами до присутніх звернулися також директор ДНЦ О.Ф. Коновалов, заступник директора департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації О.П. Макаренко, заступник начальника управління освіти Краматорського міськвиконкому І.І. Полупан, голова Донецької обласної організації працівників освіти і науки України Т.М. Заморська, виконувач обов’язків заступника генерального директора ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» В.Є. Брижниченко, головний технолог ПАТ «ШУ Покровське» Л.С. Завгородня.
Представники промислових підприємств висловили велику вдячність науковцям установ ДНЦ за тісну співпрацю й вагому допомогу в питаннях розроблення та впровадження новітніх технологій, пристроїв і речовин.
Керівник відділення проблем соціальної економіки та регіональної політики Інституту економіки промисловості НАН України доктор економічних наук, професор В.І. Ляшенко повідомив про проблеми, наукові здобутки й успіхи своєї установи, яка наразі розташовується в Києві, але продовжує свою наукову діяльність у напрямі відновлення і розвитку Донецького регіону.
На засіданні також виступила голова Донецького територіального відділу Національного центру «Мала академія наук України» О.В. Євдокімова.
Ректор Донецького національного медичного університету П.Г. Кондратенко разом зі словами привітання наукової спільноти з нагоди ювілею НАН України розповів про активну наукову роботу закладу, його значні здобутки, котрі, без сумніву, не тільки сприяють оздоровленню населення країни, а й роблять значний внесок у розвиток української науки загалом.
Найкращі науковці Донбасу отримали нагороди Президії НАН України – пам’ятні відзнаки на честь 100-річчя НАН України, двом ученим висловлено Подяку Донецької обласної державної адміністрації, вручено Почесні грамоти Краматорського міського голови та Донецького наукового центру.
Почесну грамоту Донецької обласної державної адміністрації було вручено колективові ДНЦ за досягнення у вирішенні науково-технічних проблем Донецького регіону, впровадження наукових розробок і плідну високопрофесійну працю.
Упродовж Урочистих зборів мистецькі колективи закладів вищої освіти Донеччини вітали присутніх концертними номерами.
За інформацією ДНЦ НАН України