Про життя, наукові досягнення та родину всесвітньо відомого українського математика Георгія Вороного (1868-1908) в інтерв’ю щоденній всеукраїнській газеті «День» (№228–229, 14 грудня 2018 року) розповіла старший науковий співробітник відділу математичних фізики Інституту математики НАН України кандидат фізико-математичних наук Ірина Єгорченко.
«Якщо людина зуміла отримати задоволення від розв’язання задачі, вона вже до цього тягнеться. На жаль, школа послідовно гасить у більшості дітей бажання займатися математикою. Можливо, у Вороного були такі вчителі, які могли переформулювати завдання так, щоб був інтерес до навчання. Зауважте, тоді до навчання було велике бажання. Люди розуміли, що освіта — це шлях до чогось кращого», – говорить учена.
За її словами, «Вороний публікував свої роботи, хоча їх мало, в правильних журналах. Один з них — престижне наукове видання, яке друкується і сьогодні, його проста назва Crelle’s Journal, заснований німецьким математиком Креллем». Тому й досі статті українського науковця користуються великою популярністю у світі. Іменем Георгія Вороного названо діаграми, котрі знайшли широке застосування в найрізноманітніших сферах. «…це чиста наука, яка має практичне застосування. Але здогадатися, що буде саме так, ще тоді не можна було. Такі фундаментальні речі не придумуються під практичне застосування», – переконує Ірина Єгорченко.
|
Чому про Георгія Вороного практично нічого не знають на його Батьківщині – в Україні? Де використовуються та можуть використовуватися його діаграми? З якими джерелами із писемної спадщини математика, крім його наукових праць, варто ознайомитися? Про це й інше дізнавайтеся з повного тексту публікації: https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/algorytmy-voronogo?fbclid=IwAR1XQTIm2aoL04HhvPtRvmwUqTK8yRMXK9Yby6_JPrpnWlsM67PTfCgCfCI.