У чому полягають переваги й недоліки наукової діяльності в Україні? Чи існує в академічному середовищі дискримінація за статевою ознакою? Чому важливо підтримувати дівчат у їхньому прагненні займатися наукою? Як зацікавити дітей математикою? Про це й інше в інтерв’ю щоденній всеукраїнській газеті «День» розповіла старший науковий співробітник відділу математичної фізики Інституту математики НАН України кандидат фізико-математичних наук Олена Ванєєва.
Кандидат фізико-математичних наук Олена Ванєєва (фото: Прес-служба НАН України) |
«Ще Галілео Галілей казав, що «книга природи написана мовою математики», а «той, хто хоче вирішувати питання природничих наук без допомоги математики, ставить нездійсненне завдання». Дійсно, багато фізичних і біологічних процесів реального світу можна моделювати з допомогою диференціальних рівнянь. При цьому наявність нетривіальних симетрійних властивостей є однією з особливостей, які вирізняють рівняння, що описують реальний світ, з усієї множини диференціальних рівнянь.
Моя діяльність якраз і полягає в тому, щоб класифікувати диференціальні рівняння за їх симетрійними властивостями, а також досліджувати нелінійні моделі математичної фізики та біології», – говорить Олена Ванєєва.
Більше дізнавайтеся з тексту інтерв’ю на сайті газети: https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/pro-nauku-bez-gendernyh-stereotypiv.