У заході взяли участь близько п’ятдесяти представників різних міністерств, профільних агентств та асоціацій, а також громадських організацій, державних і приватних компаній, науковців та експертів. Від Інституту економіки та прогнозування (ІЕП) НАН України результати моделювання різних сценаріїв розвитку паливно-енергетичного комплексу України на середньо– й довгострокову перспективу представив провідний науковий співробітник сектору прогнозування розвитку паливно-енергетичного комплексу відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків кандидат технічних наук Олександр Дячук. Розрахунок сценаріїв здійснювався з використанням розробленої в ІЕП НАН України економіко-математичної оптимізаційної моделі TIMES-Україна, яка описує усі енергетичні потоки в Україні – від видобутку енергоресурсів, їхнього перетворення та до кінцевого споживання. Модель TIMES-Україна відповідає методичним рекомендаціям міжнародних організацій з розроблення енергетичних і екологічних прогнозів, зокрема, рекомендаціям секретаріату Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату щодо розроблення національних повідомлень.
|
Удосконалення моделі TIMES-Україна та розроблення сценаріїв здійснювались у тісній співпраці з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, а саме – з Директоратом енергетичних ринків, який очолює Ольга Буславец. Великий внесок у досягнення якісних і високих результатів проекту зробили Українсько-данський енергетичний центр (Юлія Рибак та Андерс Крістенсен) і фахівці Данського енергетичного агентства (Аісма Вітіна, Джайда Вентуріні, Грегерс Ларсен).
Команда дослідників проекту складалася не лише з вітчизняних науковців (Олександр Дячук, Роман Подолець, Роман Юхимець, Влад Пеккоєв), а й із науковців Данського технічного університету – Олександра Балика, Маккеля Сімонсена та Кеннета Карлссона.
МАТЕРІАЛИ СЕМІНАРУ (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
Кількісні результати моделювання представлено на web-платформі за посиланням: https://www.timesukraine.t okni.com