В рамках Симпозіуму були проведені IX Міжнародна школа-семінар «Теорія прийняття рішень» та V Міжнародна науково-практична конференція «Обчислювальний інтелект (результати, проблеми, перспективи)».
Розвиток комп’ютерної математики, штучного інтелекту та інформаційних технологій обумовлюють перехід на новий ступінь розвитку теорії прийняття рішень і підходів до використання її результатів на практиці. Розгляд окремих проблем і методів їх вирішення замінюється системним дослідженням процесів і об’єктів, залученням і взаємопроникненням знань із різних наукових дисциплін, чим, зокрема, пояснюється об’єднання під егідою Міжнародного наукового симпозіуму «Інтелектуальні рішення» школи-семінару «Теорія прийняття рішень» та конференції «Обчислювальний інтелект».
Відкрив симпозіум проректор УжНУ з наукової роботи доктор фізико-математичних наук Ігор Студеняк, який побажав учасникам плідної праці, зауваживши, що колектив та керівництво раді бачити гостей в стінах університету.
Декан математичного факультету кандидат економічних наук Михайло Повідайчик привітав учасників заходу та додав, що конференція стала доброю традицією, адже ще з 2002 року збирає в Ужгороді провідних фахівців у цій галузі. Одне з головних завдань симпозіуму, на його думку, полягає у професійній підготовці молодих учених.
У відкритті симпозіуму взяв участь вчений у галузі автоматичних систем управління, професор Інституту прикладного системного аналізу (НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського») Юрій Зайченко. Він відзначив, що йому приємно брати участь у такому представницькому форумі й побажав присутнім творчої роботи, цікавих дискусій і нових наукових зв’язків.
Завідувач відділу Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, професор КНУ ім. Т. Шевченка доктор технічних наук Леонід Гуляницький передав учасникам симпозіуму вітання від київських колег, зокрема, дирекції Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, а також зазначив: «Наука має синергетичний, системний підхід і міждисциплінарний характер. Тому об’єднання двох відомих наукових заходів під «парасолькою» симпозіуму є логічним та продуктивним».
Долучився до вітань і співголови оргкомітету симпозіуму завідувач кафедри інтелектуальних та інформаційних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктор технічних наук Віталій Снитюк та професор УжНУ доктор технічних наук Микола Маляр, які висловили сподівання на плідну працю та розвинули думку, чому науковці вирішили об’єднатися для проведення цього заходу.
Робота симпозіуму проходила за такими основними напрямами:
– методологічні основи теорії прийняття рішень;
– математичні моделі та методи підтримки прийняття і оптимізації рішень та їх застосування;
– інтелектуальні системи та інформаційні технології підтримки прийняття рішень;
– теоретичні та методологічні аспекти інтелектуальних обчислень;
– прикладні застосування інтелектуальних обчислень;
– методологічні засади та програмні системи електронної освіти.
Було заслухано 14 пленарних доповідей, а також 38 секційних в рамках Міжнародної школи-семінару «Теорія прийняття рішень» та 41 секційну – в рамках Міжнародної конференції «Обчислювальний інтелект».
В роботі симпозіуму взяли участь науковці та викладачі з більшості областей України, а також науковці з Австрії, Азербайджана, Канади, Молдови, Угорщини, Словаччини та Франції.
Подані учасниками матеріали доповідей були видані у двох наукових збірниках:
Міжнародний науковий симпозіум "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ. Теорія прийняття рішень (за.ред.Л.Ф.Гуляницького). Мат. ІХ Міжн. школи-семінару, 15-20 квітня 2019 р., Ужгород /М-во освіти і науки України, ДВНЗ "Ужгородський національний університет"та ін. – Ужгород, 2019. – 236 с.
Міжнародний науковий симпозіум "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ. Обчислювальний інтелект (за.ред.В.Є.Снитюка). Мат. V Міжн. науково-практичної конф., 15-20 квітня 2019 р., Ужгород /М-во освіти і науки України, ДВНЗ "Ужгородський національний університет"та ін. – Ужгород, 2019. – 316 с.
Участь у Симпозіумі широкого кола науковців, зокрема, в сфері оптимізації, математичного моделювання, обчислювальної математики, диференціальних рівнянь, теорії ймовірності, математичної економіки, матиме синергетичний ефект і сприятиме вирішенню багатьох нагальних питань теорії прийняття рішень та обчислювального інтелекту, а також проблем застосування розробленого і апробованого математичного апарату в різних прикладних сферах.
Як вітчизняні, так і зарубіжні науковці відзначили високий науковий рівень зроблених доповідей та важливість прикладних результатів і висловили побажання продовжити проведення подібних зібрань у майбутньому.
Докладніша інформація – за посиланням:
https://mediacenter.uzhnu.edu.ua
За інформацією Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України