Григорій Денисенко спільно з видатним українським вченим-енциклопедистом Михайлом Максимовичем запропонували спосіб одночасного пересилання електричної енергії змінним та постійним струмами спільними лініями. Упродовж кількох наступних років розробив теоретичні основи способу пересилання електроенергії та організував всебічні його дослідження зі залученням викладачів і студентів факультету. Це започаткувало новий сучасний етап розвитку Львівської електроенергетичної школи. Принципова новизна ідеї одночасної передачі й відсутність аналогів у світовій практиці стали передумовою створення науково-дослідної лабораторії та формування міжкафедрального наукового колективу.
Під керівництвом Григорія Денисенка сформувалася сучасна Львівська електроенергетична школа, притаманною рисою якої стало поєднання ґрунтовних знань у галузях традиційної техніки пересилання електричної енергії змінним струмом та електропередач постійного струму й перетворювальної техніки. Це сприяло формуванню наукових напрямів з аналізу й синтезу принципово нових електротехнічних пристроїв, математичного моделювання, оптимізації та інформаційно-комп’ютерного забезпечення технологічних процесів у електроенергетиці, автоматизованих систем проектування та навчання.
Розроблені математична і цифрова моделі електричних систем змінно-постійного струму не мали аналогів в Україні. Результатом наукових пошуків стали нові схемо-технічні рішення систем електропостачання енергоблоків електростанцій, що підвищують надійності їх функціонування.
Вагомим був внесок Григорія Денисенка в науку керування великими закладами вищої освіти. У Львівській політехніці він послідовно обіймав посади заступника декана, декана енергетичного факультету, завідувача кафедри електричних мереж та систем, першого проректора та ректора. Саме на останній яскраво проявився його талант організатора науки, промислового впровадження результатів наукових розробок. Він був ініціатором нових форм організування навчального процесу. З ініціативи Григорія Денисенка, зі залученням коштів галузевих міністерств, розгорнулося будівництво навчальних корпусів, гуртожитків, лабораторій, баз відпочинку за новими оригінальними проектами. Площа дослідницьких і навчальних лабораторій та виробничих приміщень збільшилася вдвічі. Львівський політехнічний інститут став одним з провідних закладів вищої освіти держави.
Багато сил, енергії та організаторського таланту Г. Денисенко віддав розвитку Київського політехнічного інституту. Під керівництвом вченого Київський політехнічний інститут став потужним науковим комплексом, значно зросли якість і обсяги науково-дослідних робіт, зокрема з відновлюваних джерел енергії, було створено умови для росту молодих науковців.
За словами його нинішнього ректора Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» академіка НАН України Михайла Згуровського, в історії КПІ імені Ігоря Сікорського є дві найяскравіші особистості: Віктор Кирпичов – засновник інституту, та Григорій Денисенко, який створив цілу епоху розвитку інституту, започаткував нові прогресивні традиції.
Із повним текстом статті можна ознайомитись за посиланням:
http://lp.edu.ua/news/2019/grygoriy-denysenko-rushiy-osvity-ta-nauky-vypovnylosya-100-rokiv-vid-dnya-narodzhennya
За інформацією Національного університету «Львівська політехніка»