Університет Цзінань (заснований у 1906 р.) вважається одним з кращих університетів на півдні Китаю. Він є першим університетом на материковій частині Китаю, який набирав іноземних студентів на навчання. Університет має 5 кампусів, розташованих у трьох різних містах, включаючи три у Гуанчжоу, один у Чжухай та один у Шеньчжень, до його складу входять 36 коледжів і 203 науково-дослідних інститути.
Делегацію представляли Віце-президент Цзінанського університету професор Чанг Хонг, декан Інституту міжнародних студій та Академії зарубіжних китайських шкіл професор Ченянг Чанг, заступник директора офісу міжнародних обмінів та співпраці Ю Ванг, декан коледжу хімії та матеріалознавства професор Дан Лі, декан дослідницького Інституту робототехніки та технологій професор Нінг Ліу, директор офісу роботи з випускниками та вищої школи професор Юан Лу.
З української сторони Інститут представили директор Інституту всесвітньої історії НАН України член-кореспондент НАН України Андрій Кудряченко, заступник директора з наукової роботи Інституту кандидат історичних наук Вікторія Солошенко та старший науковий співробітник відділу трансатлантичних досліджень Інституту кандидат історичних наук Марина Бессонова.
Візит китайської делегації був складовою низки заходів в рамках ініціативи «Один пояс – один шлях», якому уряд Китаю приділяє значну увагу. Зустріч в стінах Інституту була спрямована на пошук можливостей для налагодження потенційної співпраці.
Під час зустрічі директор Інституту Андрій Кудряченко поділився інформацією про вже існуючу співпрацю Інституту всесвітньої історії НАН України з іншими китайськими установами та інституціями, у тому числі освітніми. З-поміж основних форм такої співпраці були наведені приклади спільних конференцій, публікації монографій та збірників матеріалів досліджень, круглих столів тощо.
Упродовж зустрічі були обговорені можливі кроки по налагодженню співпраці між Інститутом всесвітньої історії НАН України та Цзінанським університетом у контексті історичних та політологічних досліджень у формі спільних дослідницьких проектів, обміну науковцями. Була досягнута попередня домовленість про спільну публікацію та майбутнє обговорення можливості проведення спільного наукового заходу – конференції або круглого столу.
Докладніша інформація – за посиланням:
http://ivinas.gov.ua/uk/novini/zustrich-z-predstavnykamy-tszinanskoho-universytetu-huanchzhou-kytaiska-narodna-respublika-2.html?fbclid=IwAR0Nkrg98CueHLwq3fZYXwMNNrGMRSmuiSk0kshvaNglNR2w4XhPkG10BoY
За інформацією Інституту всесвітньої історії НАН України