Учасники досліджень 2019 р. |
Експедиція була організована Інститутом археології НАН України (начальник – старший науковий співробітник Інституту археології НАН України кандидат історичних наук Олександр Могилов) та Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» (завідуючий сектором археології – С.В. Руденко). До роботи приєднався Кам’янський державний історико-культурний заповідник (завідуючий Історичним музеєм – Ю.Ю. Ляшко), а також Центральноукраїнський та Криворізький державні педагогічні університети (керівники практики – викладачі К І. Панченко, А.В. Тарасов, А.О. Дробот). Участь у роботі експедиції взяв професор Токійського національного музею (Японія) Такахама Шу.
На базі експедиції діяла Міжнародна археологічна школа. Студенти школи мали змогу не лише на практиці засвоїти методику археологічних досліджень, а й прослухати теоретичний лекційний курс про актуальні питання археології України та інших країн.
Археологічний лекторій (Т. Шу, О.Д. Могилов, С.В. Руденко) |
Дослідження були продовжені біля сіл Жаботин та Михайлівка. Під насипом у прямокутній могилі виявлено захоронення вершника скіфського часу. Воїн V ст. до н.е. супроводжувався багатим інвентарем, серед якого особливо виділяються чудові вуздечні набори, прикрашені прекрасними бляхами у скіфському звіриному стилі.
Курган біля Жаботина та Михайлівки |
У могильнику біля Мотронинського городища розкопувались три кургани, на південний захід від цитаделі. Важливим результатом стало відкриття захоронень доскіфського часу, що супроводжувались характерним набором керамічного посуду (зокрема – й з врізним «жаботинським» орнаментом), наконечниками стріл. В одному з курганів було знайдено поховання середньоскіфського часу, що вціліло від пограбування.
Деталі вузди з розкопок експедиції |
Отримані результати дають важливі матеріали для дослідження етнокультурної історії племен Дніпровського Правобережного Лісостепу за скіфської доби.
Докладніша інформація – за посиланням:
http://iananu.org.ua/novini/ekspeditsiji/815-doslidzhennya-kurganiv-skifskogo-chasu-na-cherkashchini
За інформацією Інституту археології НАН України