Нинішній рік – особливо вдалий для українських археологів. Вітчизняні шукачі старожитностей в складі 30 експедицій, в тому числі міжнародних, розкопали десятки унікальних артефактів, частину з яких вчені називають сенсаційними. Одна з останніх знахідок, яка порадувала вчене співтовариство, була зроблена поблизу полтавського села Більськ. На полі, де ще півтора місяці тому росла пшениця, було знайдено поховання, в якому знаходилися останки скіфської дівчини і золоті прикраси.
 Привіт від скіфів. Розкопали останки дівчини і золоті прикраси |
Цього року успішно продовжилися розкопки і ще в одному місці Полтавської області. Як розповіли археологи, в Лубенському районі були виявлені фрагменти чотирьох стародавніх жител, побудованих з кісток мамонтів. За даними археологів, цей об'єкт вони планують законсервувати, щоб в подальшому зробити тут музей.
Вперше розкопки відбулися на місці трипільського поселення поблизу Кам'янець-Подільського на Хмельниччині. Поселення датується 4000-3900 роками до нашої ери.
Перший польовий сезон приніс надзвичайно цікаві результати. В одній з частин поселення досліджуються залишки двоповерхового житла, в іншій частині – залишки двох гончарних печей. Окремі фрагменти керамічного посуду і знаряддя праці з кременю вказують на можливі контакти трипільців з представниками інших культур. За запевненням археологів, розкопки будуть обов'язково продовжені наступного року.
А ось на Черкащині шукачам старожитностей пощастило виявити кургани з доскіфськими і середньоскіфськими артефактами. Наприклад, в одному з могильників учені виявили стародавнього воїна з мечем, сагайдаком зі стрілами, ножем і кам'яною плиткою, точне призначення якої з'ясовується.
 Хата з мамонта. На Полтавщині знайшли в землі чотири житла з кісток |
Однак свою ложку дьогтю в роботу офіційних археологів додають сотні «чорних» копачів. Заради власного збагачення вони ведуть розкопки на курганах і могильниках Черкащини, Полтавщини, Миколаївщини та Київщини. Як розповіли нам активісти, вже нерідко стало те, що такі ділки використовують не тільки професійні металошукачі, а й навіть потужну техніку. Свої знахідки горе-археологи продають найчастіше іноземним колекціонерам, рідше – українським поціновувачам старовини. Зазвичай, ціни на артефакти досягають декількох тисяч доларів.
Докладніша інформація – за посиланням:
https://ukr.segodnya.ua/ukraine/sokrovishcha-nacii-2019-chto-vykopali-arheologi-s-nachala-goda-1329066.html
За інформацією газети «Сьогодні»