Теми конференції:
– Фундаментальні аспекти сучасного матеріалознавства. Моделювання технологічних процесів виробництва, обробки матеріалів та властивостей сучасних багатофункціональних матеріалів для різних застосувань;
– Металеві матеріали та технології їх виробництва, в тому числі високоентропійні сплави, дисперсійно зміцнені метали та ін.;
– Оксидні матеріали, включаючи мультиферроїки, матеріали для застосування в оптиці;
– Неоксидні матеріали, включаючи надвисокотемпературну кераміку, MAX-фази, композити на основі кераміки;
– Порошкова металургія: наука та промисловість; сучасні матеріали, технології та властивості;
– Низькорозмірні матеріали для різних застосувань;
– Композиційні матеріали, у тому числі багатофункціональні: спеціальні властивості та способи їх практичного використання;
– Технологія поверхні (Обробка поверхні), методи виготовлення покриттів, властивості, застосування;
– Сучасні технології з’єднання матеріалів;
– Обладнання та методи атестації матеріалів;
– Матеріали для наноелектроніки та нанофотоніки;
– Матеріали для застосування в енергетиці, у тому числі матеріали для акумуляторів, суперконденсаторів, сонячних батарей тощо;
– Передові технології переробки промислових відходів.
Наприкінці 1980-х років, з ініціативи одного з провідних фінських вчених проф. К. Ліліуса, було розпочато цикл наукових конференцій-виставок за участю вчених та фахівців із Західної та Східної Європи. Ці заходи були названі MatTech, і вчені з протилежних політичних коаліцій отримали можливість для налагодження широких зв’язків. Заходи проходили в Гельсінкі, Страсбурзі та Санкт-Петербурзі та сприяли налагодженню плідних наукових та особистих контактів. У цих заходах прийняли участь сотні вчених та виробників з Європи та колишнього Радянського Союзу.
Зі сторони країни Західної Європи заходи проходили під егідою таких відомих матеріалознавчих організацій, як E-MRS та FEMS.
Після 15-річного інтервалу один з організаторів конференції MatTech Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАНУ у 2007 році відновив організацію Міжнародних конференцій з широким профілем досліджень матеріалів під новим сучасним брендом - HighMatTech. Конференції у 2007, 2009, 2011 та 2013 роках викликали інтерес у матеріалознавців із багатьох країн: України, Росії, Білорусії, Грузії, США, Канади, Франції, Німеччини, Великобританії тощо. Обмін останніми науковими матеріалами може сприяти участі у міжнародних наукових програмах у майбутньому. Крім того, всі учасники матимуть можливість наукового обміну та обговорення з представниками близько 15 відділень Українського Матеріалознавчого Товариства, розташованих у головних регіональних центрах України. Заплановано спеціальну нараду щодо можливостей міжнародного співробітництва.
Офіційними мовами конференції будуть українська та англійська.
Тези доповідей довжиною у одну сторінку повинні бути підготовлені відповідно до інструкцій та надіслані на електронну пошту umrs2004@ukr.net.
Матеріали HighMatTech-2019 будуть опубліковані у ряді журналів.
Усі учасники конференції матимуть місяць після закінчення конференції (кінцевий термін 1 грудня 2019 року) для підготовки повнотекстових матеріалів відповідно до інструкцій для авторів. Матеріали будуть опубліковані після проведення процедури рецензування.
Конференція буде організована у комфортабельних лекційних залах Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Плануються засідання паралельних секцій.
Матеріали про HighMatTech-2019 будуть розміщені на веб-сайті www.ipms.kiev.ua (у розділі Конференції).
Докладніша інформація – у інформаційних листах англійською та українською.
За інформацією Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України