В конференції взяли участь 142 вчених з 14 країн. Безпосередньо присутніми було 55 вчених з України (40), Молдови (5), Росії (3), Німеччини (3), Польщі (2), Австрії (1) та Грузії (1). Вчені з Чехії, Норвегії, Таджикистану, Ізраїлю, Кореї, Філіппін та США брали участь у конференції заочно. До початку роботи конференції був опублікований збірник «Advances in Modern Phycology: Book of Abstracts of the VI International Conference», що містить 76 тез.
Відкриття конференції. Вітальне слово директора Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України члена-кореспондента НАН України Сергія Мосякіна |
Робота конференції проходила у форматі пленарних засідань. Відкрив конференцію голова оргкомітету, завідувач відділу фікології, ліхенології та бріології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України член-кореспондент НАН України Петро Царенко. З вітальним словом виступили директор Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України член-кореспондент НАН України Сергій Мосякін, директор Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України член-кореспондент НАН України Наталія Заіменко, директор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України академік НАН України Ярослав Блюм, професор Мюнхенського університету Marc Gottschling (Німеччина).
Пленарне засідання, доповідає проф. Marc Gottschling |
|
|
|
Було заслухано та обговорено 30 усних та 10 постерних доповідей різнопланового характеру. Охоплено широкий спектр питань сучасної альгології (=фікології) – від класичних флористико-екологічних і експериментально-таксономічних до узагальнюючих теоретичних і прикладних, біотехнологічних, молекулярно-генетичних і созологічних. Окремі доповіді були присвячені загальним питанням: вивченню альгофлори України та формуванню її електронної бази даних, узагальнюючому зведенню «Продромус альгофлори України», вивченню рідкісних видів водоростей Молдови та водоростей водойм і грунтів окремих регіонів України, а також видового складу Польщі, Німеччини, Молдови, Грузії. Таксономічний блок доповідей характеризував вивчення зелених, динофітових, золотистих водоростей та ціанопрокаріот із залученням молекулярно-біологічних підходів та ревізії відповідних таксонів. Еколого-гідробіологічний напрям досліджень представлено доповіддями з вивчення альгоіндикаційних особливостей водних об’єктів України, Грузії та Польщі, зокрема вивчення водоростей як індикаторів стану водойм та їхньої реакції на забруднення окремими сполуками та хімічними елементами, еколого-географічним особливостям окремих видів та угруповань, впливу гірничо-рудних відвалів на діатомові водорості. Також слід відзначити доповіді, присвячені вивченню викопних водоростей та суміжним з класичною альгологією направленням (вивчення фікобіонтів лишайників, асоціації зелених джгутикових водоростей та мікроорганізмів, вплив ціанопрокаріот на комах тощо).
Учасники конференції висловили подяку Оргкомітету та керівництву Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за вдало організовану роботу, гостинність і високий рівень проведення міжнародного форуму, а також виказали надію на подальше співробітництво. Наступна конференція запланована на 2024 рік.
За інформацією Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України