5 листопада 2019 року в будівлі Президії Національної академії наук України відбулася зустріч віцепрезидента НАН України академіка Анатолія Загороднього з віцепрезидентом Польської академії наук (ПАН) професором Павелом Ровінські, в ході якої обговорювалися питання подальшої двосторонньої співпраці.
Від української сторони у зустрічі взяли участь директор Інституту гідромеханіки НАН України академік Віктор Грінченко, заступник директора Інституту гідробіології НАН України доктор біологічних наук Володимир Юришинець і начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України кандидат історичних наук Анатолій Мирончук. На зустрічі був також присутній директор Представництва Польської академії наук у Києві професор Генрих Собчук.
Сторони обговорили стан, перспективи й найважливіші питання українсько-польського наукового співробітництва. Віцепрезиденти двох академій відзначили його високий рівень і плідну співпрацю українських та польських науковців, зокрема в галузі наук про Землю.
Як приклад результативної взаємодії українських, польських та білоруських учених у цій галузі академік Анатолій Загородній навів транскордонне співробітництво в рамках біосферного резервату «Західне Полісся», що є важливим не тільки для охорони природи, а й для збалансованого соціально-економічного розвитку цих територій у трьох сусідніх державах.
Професор Павел Ровінські, в свою чергу, відзначив значущість робіт українських і польських геофізиків, зокрема з дослідження вікових варіацій геомагнітного поля в Європі з детальним використанням даних українських та польських геомагнітних обсерваторій.
Особливу увагу учасники зустрічі приділили питанням взаємодії у сфері дослідження, використання й захисту водних ресурсів, а також підкреслили важливість співпраці польських та українських науковців у цій сфері не тільки для України і Польщі, а й для всієї європейської спільноти.
Професор Павел Ровінські поінформував присутніх про проведення у Варшаві наприкінці червня 2020 року
6-го Європейського конгресу «Дослідження гідросередовища та техніка» і запросив учених профільних установ НАН України взяти участь у цьому заході.
Наголошувалося також на необхідності активнішої спільної участі українських і польських учених у міжнародних (у першу чергу, європейських) проєктах і програмах. Професор Павел Ровінські поділився досвідом створення й діяльності спеціального офісу ПАН, який надає допомогу польським ученим у підготовці заявок на отримання грантів міжнародних і зарубіжних організацій.
На завершення зустрічі сторони висловили сподівання на продовження й поглиблення плідної співпраці між НАН України та ПАН і обмінялися пам’ятними подарунками.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України
Фото: Відділ міжнародних зв’язків НАН України