Катерина Ющенко розпочала наукову діяльність 1946 року у Львівському відділенні Інституту математики АН УРСР. Перший цикл досліджень здійснила в галузі теорії ймовірностей та математичної статистики. Отримала важливі результати, які знайшли застосування у квантовій механіці та стали класичними.
Із 1954 р. у зв’язку зі створенням в Києві першої на континенті Європи електронної лічильної машини «МЕЛМ» і нагальною потребою подальшого розвитку електронно-обчислювальної техніки в країні виникла потреба програмування алгоритмів, призначених для розв’язання важливих задач балістики для ракетно-космічних комплексів, розрахунків плану виробництва й випуску продукції тощо.
За короткий час Катерина Логвинівна стала провідним фахівцем з програмування в Україні, першим доктором фізико-математичних наук, якому цей ступінь присвоєний за роботи з програмування. Важливий етап в її науковій діяльності пов’язаний з дослідженнями та розробками в галузі «адресного програмування». Вона запропонувала одну з перших у світовій практиці мов програмування – Адресну мову, конструкції якої увійшли до сучасних мов як класичні структури. Висунуті на цьому етапі ідеї отримали подальший розвиток у роботах її учнів і сформувалися в окремі напрями теорії та технології програмування, що отримали міжнародне визнання. Під її керівництвом та за безпосередньою участю створено низку інструментально-технологічних комплексів для розроблення програмного забезпечення.
Для вирішення проблеми мобільності програм від 1970-х рр. у співавторстві з зарубіжними колегами Катерина Ющенко активно працювала над стандартизацією мов програмування. Під її керівництвом створено Держстандарт мови КОБОЛ, розроблено стандарти мов ФОРТРАН, АЛГОЛ-68, АДА, ФОРТРАН-77, Паскаль, ПЛ/1, Сі.
Запрошуються всі зацікавлені.
З питаннями звертатися за телефоном (044) 526 41 78
За інформацією Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України