Окрім зусиль, які Юрій Шевела докладає до збереження Геологічних фондів Національного науково-природничого музею НАН України, колекціонер займається просвітницькою роботою з історії досліджень Всесвіту, археології, палеонтології і літератури. Свого часу він створив музей-проект «Музей Фантастики і Космонавтики» і краєзнавчий проект «Корабель часу».
Юрій Шевела зауважує: «Мрію про створення власного музею «Астрономії і Космонавтики», а поки такого музею немає, я влаштовую такі гастрольні виставки. Все почалося напевно, коли я в 12 років «захворів» фантастикою і космонавтикою, які з того часу все життя ідуть поруч зі мною. З дитинства грав іграшками, які пов’язані з космонавтикою. В ті часи, багато побутових предметів носили на собі символіку космонавтики, і поступово я почав їх збирати. Зібрав величезну бібліотеку фантастики і збирав предмети пов’язані з космонавтикою. До Чернігова я привіз невеличку частину своєї колекції. Вона не пов’язана з космонавтикою, а представляє історію астрономії, те що залишилося від древньої астрономії. Цією виставкою я намагаюсь показати не сьогоднішню астрономію, а саме її історію, – розповідає Юрій Шевела».
Серед експонатів можна побачити старовинні астрономічні прилади, телескопи, сонячні годинники, мікроскопи, астролябії, секстанти, компаси, раритетні глобуси, рідкісні книги у галузі астрономії, справжні метеорити та інші зразки маловідомих геологічних об’єктів, що прибули на Землю з інших куточків Всесвіту.
З 26 листопада виставка «Погляд у Всесвіт», яка вже мала успіх у Києві і Житомирі, відкриває двері для мешканців Чернігова. Експозиція працюватиме лише 2 місяці – до 26 січня 2020 року, щодня з 9:00 до 17:00.
За інформацією інформаційної міської платформи «GOROD.cn.ua»