Організатори зібрання підготували та розіслали двадцяти провідним високотехнологічним підприємствам України повідомлення про організацію цього заходу та його мету:
«Протягом другої половини XX ст. Україна була та поки що залишається знаною у деяких напрямах науковою та високотехнологічною державою. Тут було створено значний науковий потенціал, впроваджені передові технології у авіа та космічній галузі, а також комп'ютерні, інформаційні та біотехнології. Втрачати ці здобутки так, як це робиться останніми десятиліттями – це відверте нехтування національними інтересами як сьогодні, так і на перспективу. Без розвитку високотехнологічної промисловості Україна не має майбутнього і залишатиметься на узбіччі світового прогресу.
Національна академія наук України (НАН України) завжди приділяла велику увагу розвитку прикладних досліджень та їх впровадженню у практику. І зараз у складних умовах функціонування наукової сфери нашої країни, НАН України успішно здійснює низку спільних проєктів з провідними організаціями науково-технічної та промислової галузі України, наприклад з ДКБ "Південне".
З метою взаємного інформування та подальшого розвитку такої співпраці, підготовки спільних з підприємствами пропозицій, а також впровадження конкретних розробок установ НАН України Інноваційна група "Наука та інновації" ("H&I") створена Українським Міжнародним комітетом з питань науки і культури при НАН України та Відділенням фізики та астрономії НАН України планує провести Перше академічно-промислове зібрання на тему "Висока наука та технології НАН України для нової економіки держави"».
На це повідомлення відгукнулася більшість запрошених підприємств та декотрі з них надіслали свої пропозиції щодо можливих тем співпраці, з якими були ознайомлені зацікавлені установи НАН України.
Загалом у зібранні взяли участь керівники (або їх представники) 17 промислових підприємств та дослідно-конструкторних організацій та директори (або їх заступники) з 22 установ НАН України.
Програма зібрання передбачала проведення двох засідань та можливість неформального спілкування його учасників.
Відкрив зібрання директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України академік НАН України Ярослав Яцків та привітав всіх його учасників зі знаменною подією у науковому житті України – Днем заснування Академії наук України та днем народження її президента.
Ярослав Яцків також передав вітання від перших віцепрезидентів НАН України академіка НАН України Володимира Горбуліна та академіка НАН України Антона Наумовця.
![Слайди до виступу директора Головної астрономічної обсерваторії НАН України академіка НАН України Ярослава Яцківа](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191203135739402-6419_png.jpg) Слайди до виступу директора Головної астрономічної обсерваторії НАН України академіка НАН України Ярослава Яцківа |
Першим на зібранні поділився досвідом співпраці ДП КБ «Південне» з НАН України заступник головного конструктора з системного проєктування ракет і ракетних комплексів П.М. Сіренко, проінформувавши присутніх про успішне виконання Програми співпраці цього КБ з установами Академії.
Далі за програмою першими виступали представники підприємств, які проінформували учасників про свою продукцію та про ті науково-технічні проблеми, які необхідно якомога швидше вирішувати, особливо у зв'язку з імпортозаміщенням.
Зі словом-відповіддю виступали представники установ НАН України.
У підсумку учасники зібрання схвалили ініціативу проведення такої зустрічі та вважають її корисною для обох сторін з метою розвитку високотехнологічних підприємств України та розширення участі наукових установ НАН України у цій конче актуальній для економіки України справі.
За інформацією Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАН України