13 грудня 2019 року в м. Краматорськ Донецької області відбулося спільне засідання Координаційної та робочих груп з питань розробки Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року. Це засідання підсумувало річну роботу з підготовки даного плану.
|
Зважаючи на важливість регіону в контексті встановлення миру на сході України, співробітники Інституту економіко-правових досліджень НАН України беруть активну участь у низці ключових ініціатив Донецької області. Так, у грудні 2018 року до Інституту надійшов лист від Донецької обласної державної адміністрації (ОДА) з проханням взяти участь у підготовці проекту Стратегії розвитку Донецької області до 2027 року, тому низку співробітників Інституту було залучено до цієї роботи. У робочих групах працювали директор Луганської філії доктор економічних наук, професор Інна Заблодська, провідний науковий співробітник відділу економіко-правових проблем містознавства доктор економічних наук Марина Мельникова та старший науковий співробітник відділу господарсько-правових досліджень проблем економічної безпеки кандидат юридичних наук Анастасія Токунова. Також декількома авторськими колективами було спрямовано концептуальні записки проектів для включення у майбутній План заходів до Стратегії.
|
Участь у засіданні взяли перший заступник голови Донецької ОДА Ігор Мороз, заступник голови ОДА Юлія Костюніна, представники територіальних органів центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів облдержадміністрації, члени робочої групи, представники партнерів, наукової спільноти, бізнесу, громадськості тощо.
|
Про процес підготовки Стратегії та основні результати, що їх було досягнуто, доповіла заступник директора департаменту економіки-начальник управління розвитку реального сектору економіки Донецької ОДА Дар’я Снопенко. Так, серед основних етапів підготовки Стратегії були опитування населення (приблизно 3,8 тис. жителів регіону) щодо проблем та пріоритетів розвитку регіону, соціально-економічний аналіз отриманих даних, здійснення SWOT-аналізу Донецької області та побудова SWOT-матриці за результатами аналізу, побудова дерева стратегічних, оперативних цілей та завдань, визначення системи індикаторів оцінки результативності реалізації Стратегії та інше. Було виділено чотири стратегічних цілі – оновлена, конкурентоспроможна економіка, якість життя та людський розвиток, ефективне управління та безпека в умовах зовнішніх та внутрішніх викликів, екологічна безпека та збалансоване природокористування, які розвивали окремі робочі групи.
З доповідями також виступили експерти, які представляли міжнародних партнерів Донецької ОДА у написанні Стратегії розвитку Донеччини 2027. Так, менеджер/координатор проекту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерного рівноправного суспільства в Україні» організації “ООН Жінки в Україні” розповів про інтеграцію ґендерної складової у проект Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року, а національний експерт Програми розвитку ООН в Україні із стратегічного планування Олена Нижник розкрила питання, що стосувалися моделі ефективного впровадження Стратегії відповідно до принципів сталого розвитку.
За інформацією Інституту економіко-правових досліджень НАН України