|
Експерт зазначає: «Більшість українців вважають себе недостатньо здоровими. При цьому самі відповідати за своє здоров'я вони не хочуть. Менталітет українців парадоксально поєднує бажання мати добре здоров'я і високі вимоги до всіх інституцій, що ним опікуються, зі слабкою установкою на власну відповідальність. Так, за результатами опитування «Динаміка оцінок медичної реформи», проведеного соціологічною групою «Рейтинг2 у травні 2017 року серед дорослого населення України (1200 респондентів 18-ти років і старші), більшість опитаних були проти, щоб у випадках нехтування пацієнтом своїм здоров'ям його позбавляли лікування за державні кошти (це також стосується й невиконання припису лікарів). 40% респондентів «категорично або, швидше, не підтримують таку ініціативу» і ще 17% — вагаються. Тим часом схвалили «підвищення заробітної плати лікарям, як мінімум, на 30%» 57% опитаних, тоді як кожен четвертий не вважав, що це треба робити. Ті ж самі опитані хотіли від лікарів кращого лікування. Майже 60% схвалювали запровадження стандартизованих протоколів на базі доказової медицини, очікуючи, що будь-яке лікування базуватиметься на кращих міжнародних практиках».
Автор статті відзначає схожі тенденції і в інших країнах, зауважує підвищення «планки» очікувань людини щодо власного здоров'я та пояснює чому серед українців простежується брак свідомого ставлення до свого здоров'я.
Наталя Рингач підсумовує: «Менталітет українців парадоксально поєднує в собі визнання важливості здоров'я для якісного життя з небажанням узяти на себе відповідальність за нього, недостатньою налаштованістю на дотримання здорового способу життя й неготовністю інвестувати у власне здоров'я час, зусилля та ресурси; нездатністю до тривалої постійної активності задля поліпшення здоров'я. Чимало людей сприймають проблеми зі здоров'ям як привід отримувати певні преференції або пільги від держави чи суспільства. Зміни у свідомості українців, які реалізовуватимуться у змінах поведінки та активації дій, спрямованих на збереження здоров'я, неминуче обернуться поліпшенням громадського здоров'я в Україні. Чого щиро бажаємо всім у прийдешньому Новому році!».
За інформацією тижневика «Дзеркало тижня»