У роботі конференції взяли участь керівники та виконавці 31 проекту програми з 25 установ 6 відділень Академії. Учасників привітали координатор програми – віце-президент НАН України, директор Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України академік Анатолій Загородній та керівник програми – заступник академіка-секретаря Відділення загальної біології НАН України, директор Державної установи «Інститут еволюційної екології НАН України» академік НАН України Володимир Радченко.
Було заслухано і обговорено доповіді за проектами, які виконувалися в рамках програми за базовим фінансуванням та за бюджетною програмою КПКВК 6541230 «Підтримка розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень», з трьох напрямів програми:
- розробка наукових підходів та сучасних технологій з підвищення енергоефективності, енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії для досягнення енергонезалежності України;
- наукові основи раціонального використання природно-ресурсного потенціалу та проблеми поводження з відходами;
- наукові дослідження проблем збереження та відтворення біотичного і ландшафтного різноманіття в умовах глобальних змін навколишнього середовища.
|
|
За результатами роботи конференції було прийнято рішення в цілому схвалити результати виконання програми та визнати реалізацію програми успішною. Враховуючи актуальність, комплексність і міждисциплінарність досліджень за тематикою програми та вагомість отриманих результатів, також вирішено звернутися до керівництва Академії з пропозицією продовжити дослідження в цій галузі в рамках нової Цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України з проблем сталого розвитку та раціонального природокористування в умовах глобальних змін навколишнього середовища на 2020-2024 роки. При цьому мається на увазі, що будуть детально проаналізовані отримані результати, враховані всі позитивні і негативні моменти та зроблені відповідні висновки з виконання попередньої програми, що в подальшому сприятиме підвищенню якості виконання досліджень і не призведе до розпорошення виділених коштів.
За інформацією СПНС НОВ Президії НАН України