В день 130-ї річниці від дня народження видатного українського юриста-міжнародника, спеціаліста у галузі міжнародного приватного права та загальної історії держави та права, академіка АН УРСР, ім’я якого носить Інститут держави і права НАН України, Володимира Михайловича Корецького у Київському університеті права (КУП) НАН України відбувся другий етап науково-практичної конференції, присвяченої його пам’яті.
Захід відкрив ректор КУП НАН України професор Ю.Л. Бошицький. Він відзначив велику роль видатного вченого-правознавця в інституалізації юридичної науки в Україні, розвитку різних галузей права, а також у діяльності Генеральної Асамблеї, Ради Безпеки та Міжнародного Суду ООН як представника делегації від УРСР. Ю.Л. Бошицький наголосив, що проведення наукових заходів вшанування пам’яті В.М. Корецького є давньою традицією університету.
До студентів та викладачів також звернулась декан юридичного факультету КУП НАН України Т.Ю. Тарасевич, яка зазначила, що В.М. Корецький мав універсальний діапазон наукових інтересів. Він досліджував як проблеми міжнародного права, так й історію права, адже сам себе вважав передусім знавцем права. Саме тому науково-практична студентська конференція «Наукові читання пам’яті В.М. Корецького» проходить у два етапи: 17 лютого працювала секція з міжнародного права, а 18 лютого – секція з соціо-гуманітарних, філософсько-правових та міжнародних аспектів у поглядах В.М. Корецького.
|
|
У роботі конференції взяли участь студенти КУП НАН України: Анастасія Неумита з доповіддю «Міжнародна правотворчість як юридична категорія», Юлія Борисевич – «Громадська та державна діяльність В.М. Корецького», Лев Коваль – «Правова доктрина: категоріальний вимір розуміння», Яна Захарків – «Загальна декларація прав людини», Вікторія Гонгальська - «Міжнародний договір як джерело права», Єлизавета Митяй – «Іслам в сучасній Європі: міжнародно-правові аспекти», Юлія Крикун – «Суверенітет як юридична категорія: до сучасного розуміння», Максим Галушка – «Англо-саксонська правова система та її особливості», Анастасія Колісник – «Національна правотворчість: актуалізація поняття», Ілля Кравчук – «Взаємодія норм національного та міжнародного права».
Проректор з адміністративної та наукової роботи університету Н.Я. Кайда під час свого виступу побажала майбутнім юристам успішного навчання, у майбутньому – кар’єрних злетів і творчої наснаги до наукової діяльності. На завершення кожного із доповідачів було нагороджено сертифікатом учасника та вручено пам’ятні сувеніри на честь річниці з дня народження В.М. Корецького.
По завершенню роботи конференції делегація КУП НАН України відвідала Державний історико-меморіальний Лук'янівський заповідник міста Києва, де відбулося покладання квітів на могилу видатного вченого-правознавця.
За інформацією КУП НАН України