У редакційній передмові до статті зазначається, що вітчизняні ЗМІ, на превеликий жаль, далеко не завжди ставлять у центр уваги події справді загальнонаціонального значення, натомість багато і охоче розповідають про проблеми більшою чи меншою мірою локальні, такі, що не справляють потужного впливу на майбутнє суспільства. Переконливий приклад — майбутні вибори президента НАН України (а також нового складу Президії НАН України).
У своїй статті академік Олег Кришталь підкреслив – «з огляду на те, що в Академії зосереджено основний науковий потенціал країни, а роль президента інституційно дуже велика, ці вибори мають доленосний характер».
Автор наголошує, що завдання у майбутнього президента – складне, «адже не йдеться лише про долю нашої Академії або особисту долю кожного з науковців. Молоді люди поступово виїдуть, старші ще якось за інерцією попрацюють, але ж країну, ту країну, яку ми знаємо, — наукову Україну, ми можемо втратити!».
Розмірковуючи над тим, хто це має бути, академік О. Кришталь зазначає, що «Безумовно, представник академічного середовища. Безумовно, талановитий вчений, людина, яка володіє потрібною широтою суджень з багатьох питань, погляди якої на розвиток науки, інноваційної сфери, економіки, міжнародної політики, культури та мистецтва є і професійними, і сучасними. Це повинен бути і талановитий публіцист, і популяризатор науки, і людина, яка сміливо, повторюю, сміливо, захищає інтереси науки». Підсумовуючи, академік О. Кришталь висловився на підтримку кандидатури академіка Володимира Семиноженка, яка бачиться йому безальтернативною.
Ознайомитись з повним текстом статті За інформацією газети «День»