10 серпня 2020 року в Києві відбулася зустріч керівництва Національної академії наук України з керівництвом Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП).
Академію на цій зустрічі представляли перший віцепрезидент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Наумовець і віцепрезидент НАН України, директор Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України академік Анатолій Загородній, УСПП – її президент Анатолій Кінах, віцепрезидент УСПП кандидат технічних наук Сергій Зімін, віцепрезидент УСПП з питань інноваційно-промислової політики Володимир Новицький, віцепрезидент УСПП, генерал-лейтенант Служби безпеки України доктор юридичних наук, професор Василь Крутов і радник президента УСПП доктор технічних наук, професор Микола Тернюк.
Зліва направо: перший віцепрезидент НАН України академік Антон Наумовець, віцепрезидент НАН України академік Анатолій Загородній та президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах |
Сторони відзначили необхідність об’єднання зусиль наукової спільноти, бізнесу та влади для недопущення деіндустріалізації в Україні, а також для формування інфраструктури управління процесами промислового розвитку, до якої, за словами президента УСПП Анатолія Кінаха, належать, зокрема, інфраструктура промислових парків, механізми підтримки інновацій, стартапів, модернізація наявних виробництв.
Віцепрезидент НАН України академік Анатолій Загородній – як кандидат на посаду Президента Академії – представив присутнім свою виборчу програму. Він підкреслив, що вважає поглиблення співпраці з виробничим сектором і посилення ролі Академії у формуванні промислової політики держави одним із пріоритетних напрямів діяльності НАН України як провідної національної наукової організації.
Учасники зустрічі обговорили також питання реформування Національної академії наук України, зокрема для поглиблення її зв’язків із галузевими промисловими виробництвами.
Президент УСПП Анатолій Кінах передав науковцям напрацювання Антикризової ради громадських організацій України та УСПП – документи «Платформа економічного патріотизму» та «Нова індустріалізація – реальний шанс для України», в яких репрезентовано позиції і великих вітчизняних промислових підприємств, і малого й середнього бізнесу.
Насамкінець сторони домовилися продовжувати тісну співпрацю (яка, нагадаємо,
реалізується на основі відповідного меморандуму) й обмінюватись інформацією, що становить взаємний інтерес.
Повідомлення на сайті УСПП:
https://uspp.ua/news/ostanni-novyny/2019/v-uspp-obhovoriuiut-prohramy-kandydativ-v-prezydenty-natsionalnoi-akademii-nauk-ukrainy За інформацією УСПП і Пресслужби НАН України