Як уже повідомлялося раніше, паралельно із Робочою групою при Президії НАН України з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією SARS-CoV-2 в Україні, свою роботу здійснює Міжвідомча ініціативна робоча група з математичного прогнозування розвитку епідемії коронавірусу COVID-19, що створена при Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса). За власною авторською методикою фахівці цієї академічної наукової установи також готують прогнози розвитку епідемії коронавірусу COVID-19 у нашій країні.
Прогноз розвитку епідемії коронавірусу COVID-19 в Україні від фахівців ІПРЕЕД НАН України, складений за статистичними даними попереднього періоду, з 26-го серпня по 4-е вересня, був опублікований на сайті Національної академії наук України 27 серпня 2020 року
(див.: http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=6796). Сьогодні, 1 вересня, закінчився штатний 7-денний прогнозний період і з'явилася можливість першої оцінки його точності. Науковці ІПРЕЕД НАН України відзначають, що тиждень, який минув в Україні, був екстремально особливим з точки зору числа летальних випадків. Така ситуація є найбільш несприятливою для прогнозування і пред'являє найвищі вимоги до якості прогнозів. Тому виключно важлива оцінка точності прогнозів саме на такому фактичному матеріалі.
Переглянути результати аналізу точності прогнозу розвитку епідемії коронавірусу COVID-19 в Україні з вичерпаним 7-денним періодом попередження (26 серпня-1 вересня 2020 року) Висновки.
Незважаючи на катаклізми в розвитку епідемії коронавірусу COVID-19 в Україні прогнози зазначених вище синтетичних показників епідемії виявилися дуже точними.
В цілому, статистика і результати прогнозування показують, що епідемія коронавірусу COVID-19 в Україні набуває некерованого характеру, що диктується переважно природними факторами, якщо до них, крім природи самого коронавірусу і процесів його поширення, додати часті випадки нехтування встановленими карантинними порядками і нормами, а також нездатність їх ефективно виконувати.
За інформацією ІПРЕЕД НАН України