Чи реально в Україні розробити та виробити вітчизняні вакцини від вірусу Sars-Cov-2 у коментарі інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» розповів голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України, член Президії НАН України, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко.
Під час розмови академік Сергій Комісаренко розповів, що Національна академія наук України виступила ініціатором створення щонайменше двох типів вакцини проти Sars-Cov-2. Проекти на здобуття грантів на фінансування створення різних типів вакцин (на різних платформах) проти Sars-Cov-2 були подані до Національного фонду досліджень.
Науковець зазначив, що є й інший шлях забезпечити українців вакциною – купівля технології виробництва ефективної іноземної вакцини та її впровадження на підприємствах фармацевтичної і (або) біотехнологічної промисловості в Україні. Проте, за його словами, ця справа – непроста, та вимагає сучасного високоякісного обладнання, добре підготовленого персоналу і найважливіше – контролю якості одержуваного продукту.
Академік Сергій Комісаренко звернув увагу на труднощі в розробленні та виробництві власної вакцини в Україні.
«Чи реально це в Україні? Хочеться сказати «так», але я буду обережний і скажу «ні», і не тому, що ми не можемо зробити вакцину. Можемо, але в Україні практично відсутній інноваційний клімат, немає державної політики для підтримки вітчизняних інноваційних проектів», – сказав він.