1 вересня 2020 року мінімальну зарплату підвищили до 5 тисяч гривень, і це стало підставою для збільшення мінімальної пенсії для людей, яким виповнилося понад 65 років: жінок, які мають понад 35 років стажу і чоловіків, що мають 40 років трудового досвіду, а таких – більш, ніж півтора мільйона українців. Пенсії зростуть в середньому на 200 гривень, заявили у Пенсійному фонді.
Лідія Ткаченко в ефірі «Українського радіо» розповіла, що зараз 16% пенсіонерів отримує до 2000 гривень пенсії: «Переважній більшості пенсіонерів 100 – 200 гривень – це важливі гроші. Інша справа, що тут багатьох чекає велике розчарування, бо ці 1 млн 600 тисяч пенсіонерів, про яких йдеться, не побачать, мабуть, цієї надбавки, тому що, коли у травні проводили індексацію, тоді встановлювали, що пенсія у людей з великим трудовим стажем не повинна становити менше, ніж 2100 гривень. Люди, які мають повний стаж, сьогодні отримують 2100 грн».
Змінилася структура пенсії, але грошей у людей більше не стане, каже вчена. В уряді незабаром збираються вводити другий рівень пенсійного забезпечення – накопичувальний: «Хто буде сплачувати внески у цей накопичувальний рівень? Законопроєкт, який лежить у Верховній Раді, передбачає, що 2% на старті буде сплачувати роботодавець. Є такі думки, що роботодавці проти цього, бо вони і так витрачають багато на податки. Цілком можливо, що люди, які зараз працюють, повинні будуть відкладати зі своїх часто невеликих зарплат ці 2-3% у накопичувальну систему».
Лідія Ткаченко вважає, що така система потрібна, але, щоб накопичити суттєві гроші потрібен час і люди мають віддати на інвестування частину свого споживання: «Це інвестиційний процес, який ніколи нічого не гарантує. Щоб він працював і люди потім мали з нього якісь зиски, важливо, щоб була стабільна економічна система».
Ознайомитися з повним аудіозаписом програми За інформацією ресурсу «Українське радіо»